Академия 19 Август 2017

Лудогорец U19 победи Черно море с 2:0

Лудогорец U19 записа победа във втория си мач от първенството на Елитната юношеска група до 19 години. На стадиона в комплекса „Гнездо на орли”...

Лудогорец U19 записа победа във втория си мач от първенството на  Елитната юношеска група до 19 години. На стадиона в комплекса „Гнездо на орли” момчетата на Юри Васев нямаха особени проблеми с гостуващия тим на Черно море (Варна) и го победиха с 2:0.

"Орлетата" притиснаха своите съперници още в първите минути на мача и в 3-ата минута чудесен шанс се откри пред Андриан Димитров. Той стигна първи до една изпусната от вратаря на гостите топка, но от няколко метра я прати в гредата. Още веднъж гредата спаси варненци в 21-ата минута, когато Тони Иванов бе изведен очи в очи с вратаря Дюлгеров от Димитров. Отново двамата бяха в основата на първия гол, паднал в 43-ата минута. Тогава Димитров излъга защитник, подаде успоредно на вратата, а Тони Иванов засече топката с добре премерен удар и я прати в мрежата. До края на първото полувреме шансове за гол се откриха още пред Мартин Илков и отново Тони Иванов, но те пропуснаха да се разпишат.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено. В 51-ата минута Илков финтира защитник в наказателното поле и бе спрян с нарушение, за което съдията Кузев не се поколеба да отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад бялата точка, но не изпълни добре дузпата и пропусна да удвои резултата. В 70-ата минута след центриране от корнер, влезлият като смяна Димитър Митков хладнокръвно подложи крак и отбеляза за 2:0. Седем минути по-късно при добра акция на гостите Дамянов показа невероятен рефлекс и успя с крака да избие топката, която Антоан Вълчев от упор бе насочил към мрежата му. До последния съдийски сигнал чудесна голова възможност се откри и пред Хюсеинов, също влязъл от резервната скамейка, но той стреля слабо от 7-8 метра и не затрудни вратаря Дюлгеров.

Срещу Черно море (Варна) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев-капитан, Лъчезар Ковачев, Стефан Методиев, Иван Йорданов, Андриан Димитров, Мартин Милков, Тони Иванов, Георги Стоянов (Николай Томов, Димитър Митков ,Станислав Вълчев, Хюсеин Хюсеинов)