Академия 7 Май 2017

Лудогорец U19 победи като гост с 0:4 Пирин (Благоевград)

Лудогорец U19 постигна категорична победа с 0:4 като гост на Пирин (Благоевград) в мач от 25 кръг на Елитната юношеска група U19. Момчетата на Юри...

U19: Пирин (Благоевград) - Лудогорец 0:4

Лудогорец U19 постигна категорична победа с 0:4 като гост на Пирин (Благоевград) в мач от 25 кръг на Елитната юношеска група U19. Момчетата на Юри Васев показаха не само майсторство, но и мъжество на тежкия терен, тъй като малко преди мача се бе изсипал пороен дъжд. Те доминираха от първия съдийски сигнал и още през първото полувреме не оставиха съмнения, че ще си тръгнат към Разград с 3 точки. Юнуз и Мехмед, съответно в 15-тата и 27-мата минута, дадоха солиден аванс на орлите.

През втората част Лудогорец отбеляза още два безответни гола, като техни автори станаха Тони Иванов в 71-вата и отново Мехмед в 83-тата минута.

„Поздравявам момчетата, че и на този неблагоприятен за игра терен показаха дух, характер и умения. Смятам, че този резултат бе най-малкото, което можехме да постигнем. Амбицирани сме да спечели всичките си мачове в оставащите 6 кръга. Вярвам, че догодина ще сме най-силният отбор в надпреварата, защото, както е известно, нашите момчета са с една година по-малки от другите в групата”, коментира старши-треньорът на Лудогорец  U19 Юри Васев.

Срещу Пирин (Благоевград) Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Иван Великов, Димитър Илиев, Лъчезар Ковачев, Ерол Дост, Цветослав Петров, Тони Иванов, Мартин Илков, Юнуз Юнуз,  Мехмед Мехмед (Андреан Димитров, Ангел Дойчинов, Мирослав Георгиев)