Академия 7 Май 2017

Лудогорец U17 на победа от титлата

Лудогорец U17 надигра отбора на една от най-добрите школи в страната - Септември (София), но след много пропуски победи само с 1:0 като гост....

U17: Септември (София) - Лудогорец 0:1

Лудогорец U17 надигра отбора на една от най-добрите школи в страната - Септември (София), но след много пропуски победи само с 1:0 като гост. Единственото попадение реализира Георги Стоянов в 74-ата минута. Мачът от 26 кръг на Елитната юношеска група предварително бе обявен за дерби, но на терена имаше само един отбор - този на "орлите". След ценния успех момчетата на Радослав Комитов се утвърдиха на върха в класирането с комфортен точков аванс от 10 точки пред втория Черно море. В оставащите 4 кръга на Лудогорец е достатъчна една победа, за да стане недостижим на върха и да триумфира с титлата.

Двубоят протече по познатия от другите срещи на талантите от Разград сценарий. "Орлите" превъзхождаха сериозно своя опонент, владееха топката много повече, преливаха добре в двете фази на играта, комбинираха бързо с едно-две докосвания, умело използваха фланговете и създадоха много положения за гол. През първото полувреме с гола се разминаха Хюсеинов, Янков и Кънчев. Особено чиста бе ситуацията пред Хюсеинов, който бе изведен очи в очи с вратаря, но малко не му достигна да прати кълбото в мрежата.

През втората част момчетата на Комитов продължиха да налитат към вратата на Септември. Нови пропуски направиха Хюсеинов и Янков. В 74-ата минута хубаво разиграване в центъра между Методиев и Янков завърши с пас, който разкъса защитата, за да изведе Стоянов в чиста позиция, от която той, с едно докосване, заби така важния победен гол.

Доволен съм от момчетата, въпреки че можеше да решим всичко по-рано и с по-убедителен резултат. Те категорично бяха много по-добри през целия мач. Показателно е, че съперникът имаше само едно голово положение за целия двубой”, коментира Радослав Комитов.

Срещу Септември (София) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев, Николай Томов, Хюсеин Хюсеинов, Стефан Методиев, Даниел Кънчев, Георги Стоянов, Доминик Янков и Димитър Митков. (Станислав Вълчев, Илкер Будинов, Евгени Димитров, Василен Марков)