Репортаж 2 Май 2017

Лудогорец II победи Левски (Карлово) с 2:1

Лудогорец II победи Левски (Карлово) с 2:1 в мач от 26-и кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Ради Здравков доминираха през целия мач,...

Лудогорец II победи Левски (Карлово) с 2:1  в мач от 26-и кръг на Втора професионална лига. Възпитаниците на Ради Здравков доминираха през целия мач, но многото пропуски, особено през първото полувреме, им попречиха да постигнат по-убедителен резултат.

Гостите влязоха в мача по-мотивирано и успяха да създадат два опасни положения до 8-ата минута, при които обаче топката профуча далеч от вратата. След това орлите поеха контрола върху действията на терена и само между 9-ата и 17-ата минута създадоха цели 5 положения за гол пред вратата на съперника, но на 3 пъти Чунчуков, а по веднъж Ковачев и Сашо Василев, нямаха шанс да поразят целта.

В 34-ата минута футболната логика възтържествува. Чунчуков скочи най-високо за една центрирана в наказателното поле топка и я засече с глава. Вратарят на гостите реагира добре, но централният нападател на разградчани  успя да направи ефектна и ефективна добавка със задна ножица и да открие резултата. Орлите продължиха да редят атака след атака и в 44-ата минута Жоао Паоло проби по фланга и в настъпилата суматоха капитанът на Левски (Карлово) Янко Вълканов засече острото центриране на бразилеца в мрежата, за да увеличи с автогола си преднината на домакините до 2:0.

През втората част темпото спадна и в 66-ата минута Кевин Нцхо се възползва от миг разсеяност в защитата на разградчани, за да отбележи почетното попадение за своя тим - 2:1.

„Невъзможно е футболистите да са на максимално ниво във всеки мач. Днес определено не беше нашият ден, защото възможностите ни са много по-големи. След лятната подготовка обаче ще изглеждаме по коренно различен начин”, коментира след последния съдийски сигнал  помощник-треньорът на  Б отбора на Лудогорец Тодор Живондов.

Състав на Лудогорец II срещу Левски (Карлово): Иван Атанасов, Преслав Ивелинов Петров, Александър Василев, Цветелин Чунчуков, Жоао Паоло, Антонио Георгиев, Кристиян Григоров, Петър Петров, Славчо Шоколаров, Светослав Ковачев, Йордан Минев (Ивайло Климентов, Олег Димитров, Кристиян Димитров)

Лудогорец II - Левски (Карлово) 2:1