Репортаж 18 Април 2017

Лудогорец вкара само четири на Литекс

Лудогорец е на 99% на финал за Купата на България, след като в първи мач от полуфиналите за Купата на България победи с 4:0 Литекс в Разград....

Треньорът на шампионите Георги Дерменджиев заложи на 9 играчи, които по-рядко намират място в титулярния състав. Официален дебют за „орлите“ записа вратарят Даниел Наумов, а пред него в защита бяха Лукас Саша, Хосе Паломино, Игор Пластун и Александър Василев. „Зелените“ излязоха само с един вътрешен халф – Густаво Кампаняро. Пред него пък имаше цели петима нападатели -  Мисиджан, Лукоки, Кишада, Вандерсон и Жоао Пауло.

За гостите, които са лидери в Северозападната трета лига, пък го нямаше един от най-опитните – Георги Какалов, който е контузен. В атака обаче играеха голмайстора Методи Костов и бившия таран на Левски Наско Курдов.

Още в 48-ата секунда излязоха напред в резултата. Тогава Жоао Пауло изведе отлично Върджил Мисиджан отляво и за холандското крило не бе проблем да реализира. Малко по-късно Вюра бе на косъм от второ попадение, но направи невероятен пропуск, като на празната врата не успя да засече подаване на Лукас Саша. Гостите можеха да изравнят в 10-ата минута, когато защитата на домакините изпусна Иван Иванов, но ударът му не бе точен. След това страничния рефер вдигна две спорни засади за Лудогорец, като Лукоки и Мисиджан излизаха зад защитата на „оранжевите“. Логичното се случи в 25-ата минута. Тогава след поредната продължителна атака Густаво Кампаняро стреля с десния крак, топката рикошира в Ганев и влетя в мрежата на Вълков – 2:0. Последва огромен пропуск на Лукоки, който сам срещу стража стреля право в него. Секунди по-късно обаче Александър Василев се пребори с глава за топката, нагласи си я на левия крак и я прати за трети път в мрежата на ловчанлии. В 34-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Тогава Кишада с левачката не остави шансове на Вълков. В продължението на първата част „орлите“ като по чудо не вкараха пети гол. Първо Хосе Паломино от близо стреля във вратаря, а след това изстрел на Вандерсон бе избит от защитник на Литекс.

През второто полувреме домакините намалиха оборотите. Все пак в 47-ата минута Кишада изведе добре Лукоки, но крилото от ДР Конго би много неточно. В 56-ата минута пред Жоао Пауло се откри нова добра възможност, но изстрелът му не намери вратата. След това бившият голмайстор на Ботев пробва рефлекса на Вълков, който обаче отново бе на ниво. В 75-ата минута Вандерсон и Мисиджан пак матираха защитата на третодивизионния тим, но пак „оранжевият“ страж бе последна преграда. Малко преди края на мача пък треньорът на гостите Живко Желев шокира със смяна. Той извади влезлия на почивката Бойчев, който от своя страна бе заменил Наско Курдов. В 81-ата минута Мисиджан отново не бе съсредоточен и не успя да преодолее Вълков. В продължението на двубоя Жоао Пауло от фаул можеше да отбележи пети гол, но би над вратата.

Реваншът е на 27 април на градския стадион в Ловеч.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 4:0

1:0 Върджил Мисиджан (2')
2:0 Густаво Кампаняро (26')
3:0 Александър Василев (29')
4:0 Жуниор Кишада (34')

ЛУДОГОРЕЦ: Даниел Наумов, Александър Василев, Лукас Саша (90 - Преслав Ивелинов Петров), Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Густаво Кампаняро (85 - Ивайло Климентов), Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (68 - Абел Анисе), Жуниор Кишада, Вандерсон, Жоао Паоло

ЛИТЕКС: Вълков, Кирилов, Генков, Ив. Иванов, Р. Иванов, Ганев, Писаров, Костов, Димитров (77 - Селимински), Курдов (46 - Бойчев; 77 - Мицаков), Васев

Главен съдия: Станислав Тодоров