Академия 12 Април 2017

Лудогорец U18 взе Купата на БФС след обрат над Черно море

Лудогорец отново ще играе в Шампионската лига! Юношеският отбор U18 извоюва сам правото си да играе в квалифиркацийте на младежката версия на...

U18: Черно море - Лудогорец 1:3 | Финал - Купа на БФС

Лудогорец отново ще играе в Шампионската лига! Юношеският отбор U18 извоюва сам правото си да играе в квалифиркациите на младежката версия на най-силния клубен турнир в света след като спечелиха Купата на БФС. Момчетата на Юри Васев удариха с 3:1 Черно море в финалния мач на стадион „Трейс Арена“ в Стара Загора. Талантите от футболната академия на Лудогорец нито за миг не оставиха съмнение, че са по-добрият отбор на терена.

Напрежението от важността на двубоя си каза думата в първите минути и след корнер Черно море откри резултата. Попадението обаче, вместо да смути, мотивира момчетата на Васев и те наложиха пълно превъзходство. В 14-ата минута Доминик Янков изравни след технично отиграване в наказателното поле на „моряците“.

През втората част Лудогорец вдигна още повече оборотите и резултатът не закъсня. В 53-ата минута Тони Иванов бе спрян с нарушение в наказателното поле и Цветослав Петров хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 2:1. В 78-ата минута „орлите“ решиха всичко. Тони Иванов проби мощно през няколко защитници и стреля към вратата. Първият му удар бе блокиран, но при добавката нападетелят не сбърка и оформи крайното 3:1.

След последния съдийски сигнал момчетата на Юри Васев триумфираха със златните медали и Купата на БФС, която е първата подобна такава във витрината на футболната академия на Лудогорец.

Съставът на Лудогорец U18 срещу Черно море: Иван Атанасов, Венци Славов, Георги Вълчев, Лъчезар Ковачев, Димитър Илиев, Ерол Дост, Цветослав Петров (к), Мартин Илков, Тони Иванов, Доминик Янков, Андриан Димитров (Станислав Вълчев, Димитър Митков, Кристиян Кънчев, Ангел Дойчинов).