VIVACOMCUP 6 Април 2017

Цървена звезда спечели VIVACOM Cup

Цървена звезда (Белград) спечели международния турнир по футбол VIVACOM CUP за деца, родени през 2002 година. На финала сръбските таланти надделяха...

Цървена звезда (Белград) спечели международния турнир по футбол VIVACOM CUP за деца, родени през 2002 година. На финала сръбските таланти надделяха над домакините от „Лудогорец“ след изпълнение на дузпи с 4:2 (ВИДЕО). В редовното време срещата завърши при нулево равенство.

Малките орли се хвърлиха в мача с много амбиция и доминираха през по-голямата част от мача над своя съперник от Белград. Момчетата на Диян Ангелов създадоха няколко добри положения за гол, но ги пропуснаха.

На свой ред Цървена звезда също атакуваше опасно и пред сръбските таланти също се разкриха шансове за попадение, но и те не ги оползотвориха. Така крайният победител трябваше да се реши с рулетката на дузпите. При нея шансът и хладнокръвието не бяха на страната на Лудогорец. Младите таланти от Академията на орлите пропуснаха първия и четвъртия удар от бялата точка, а съперниците им бяха безпогрешни четири пъти поред. Така гостите от Белград си тръгнаха като победители, а малките орли трябваше да се задоволят с второто място.

В мача за трето-четвърто място Краснодар разби Левски (София) с 4:0 (ВИДЕО), а в този за разпределяне на 5-6 позиция Ботев (Пловдив) бе още по-категоричен и се разправи със Стяуа (Букурещ) с 5:0 (ВИДЕО).