Репортаж 5 Април 2017

Лудогорец громи Локо (ПД) на Лаута

Лудогорец изигра супер мач на „Лаута“, победи Локо (Пд) с 4:0 и вече е на полуфинал за Купата на България. „Смърфовете“ се представиха много под...

Лудогорец изигра супер мач на „Лаута“, победи Локо (Пд) с 4:0 и вече е на полуфинал за Купата на България. „Смърфовете“ се представиха много под очакванията и не оправдаха доверието на хората, които бяха дошли да ги подкрепят на стадион „Локомотив“.

Още в 5-ата минута гостите можеха да поведат в резултата, но първо Кафу пропусна, а след това топката се озова във Вандерсон, чийто слаб удар обаче бе спасен от Ел Харуби. След това пък Димо Бакалов нахлу опасно в наказателното поле на шампионите, но бе блокиран от Сисиньо. В следващите минути всичко интересно се случваше пред вратата на домакините, а в 22-ата минута Марселиньо можеше да вкара много хубав гол, но тупалката му излезе в аут. В 31-ата минута обаче нямаше какво да спре звездата на Лудогорец. Кишада пробва пас, Котев пресече, но топката се озова в Марселиньо, който с истинска бомба от  близо 25 метра не остави шансове на Ел Харуби – 1:0. Това бе гол номер 100 за „орлите“ във всички турнири от началото на сезона. Малко преди края на първата част разградчани можеха да отбележат и второ попадение. Сисиньо центрира отлично към Густаво Кампнаяро, чийто удар с глава обаче срещна гредата.

В началото на втората част отново играчите на Георги Дерменджиев диктуваха събитията на терена. Въпреки това при добра контра пред Бакалов се откри възможност, но той не успя да стреля добре. Секунди след това пък Вандерсон и Марселиньо разиграха добре и родният национал шутира, но пак в гредата. В 56-ата минута „орлите“ направиха супер контра, като Марселиньо изведе Вандерсон сам срещу Ел Харуби, но той стреля слабо и мароканският страж изби. Секунди по-късно обаче Вандерсон се реваншира за големия си пропуск. Отново Марселиньо му подаде, но този път дребничкият техничар стреля с левия крак и прати топката за втори път в мрежата на Локо (Пд) – 2:0 за гостите. В 62-ата минута интригата в срещата приключи. След нова страхотна комбинация, Вандерсон пак се озова на голова позиция, опита пас, но топката се отклони в Павел Виданов и влезе във вратата на Ел Харуби за 3:0. След това Жуниор Кишада можеше да отбележи още веднъж, но стражът на домакините бе на мястото си. Само десетина секунди, след като влезе в игра в 78-ата минута, Върджил Мисиджан се разписа, като преди това бе изведен от Марселиньо.

Жребият за полуфиналите ще бъде на 7 април.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:4

0:1 Марселиньо (32')
0:2 Вандерсон (59')
0:3 Павел Виданов (62' - автогол)
0:4 Върджил Мисиджан (78')

Локомотив: Ясеин Ел Харуби, Пламен Крумов (67 - Шоко), Павел Виданов, Кирил Котев (76 - Дино Мартинович), Димитър Везалов, Ванчо Траянов, Димитър Велковски, Дани Кики, Веселин Марчев, Димо Бакалов, Мартин Камбуров (67 - Парвиз Умарбаев)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Абел Анисе, Густаво Кампаняро (83 - Клаудиу Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (78 - Върджил Мисиджан), Джонатан Кафу, Жуниор Кишада  (62 - Джоди Лукоки)

Жълти картони: Веселин Марчев, Мартин Камбуров (Локомотив); Натанаел, Джонатан Кафу (Лудогорец).