Академия 11 Март 2017

Лудогорец U17 на върха след 2:1 над Ботев в Пловдив

Лудогорец U17 поведе в класирането на елитната юношеска група, след като постигна много важна победа като гост. Момчетата на Радослав Комитов и Диян...

Лудогорец U17 поведе в класирането на елитната юношеска група, след като постигна много важна победа като гост. Момчетата на Радослав Комитов и Диян Ангелов удариха с 2:1 Ботев (Пд). Мачът се игра на централния терен на базата в „Коматево“ при сериозен зрителски интерес.

„Жълто-черните“ поведоха в 28-ата минута, но талантите от школата на шампионите бързо се върнаха в двубоя. 180 секунди след попадението на домакините Светослав Вълчев перфектно изведе Георги Стоянов в пеналта на Ботев и нападателят с перфектен удар изравни.

Лудогорец U17 стигна до победата в 75-ата минута. Тогава Доминик Янков преодоля трима съперникови футболисти и подаде в дълбочина на Георги Стоянов, който заби за 1:2, с което се превърна в герой на мача.

Момчетата на Комитов и Ангелов са на първо място в класирането с две точки преднина пред Септември. Столичният тим обаче е с мач по-малко.

Съставът на Лудогорец U17 срещу Ботев: Дамянов, Славчев, Г. Вълчев, Т. Димитров, Будинов, Е. Димитров, Кънчев, Методиев, Стоянов, Янков, Св. Вълчев (Хюсеинов, Томов, Марков, Апостолов)