Академия 4 Март 2017

Лудогорец с две победи в елитните групи

Школата на Лудогорец постигна две победи в първенствата на елитните групи до 17 и 19 години. Отборът У 17, воден от Радослав Комитов, разгроми...

Школата на Лудогорец постигна две победи в първенствата на елитните групи до 17 и 19 години.

Отборът У 17, воден от Радослав Комитов, разгроми Монтана с 7:1 в Разград. По два гола отбелязаха привлеченият от Левски Тихомир Димитров и Станислав Вълчев. По едно попадение добавиха Илкер Будинов, Евгени Димитров и Стефан Методиев. След успеха талантите от футболната академия на шампиона остават на второ място на точка зад лидера

Септември и продължават борбата за титлата.
В същото време Лудогорец У 19 удари Ботев (Вр) с 1:0 като гост. Тони Иванов донесе успеха за отбора на Юри Васев в 88-ата минута. Така тимът загря с победа за изключително важния първи полуфинал за купата на БФС срещу Левски, който ще се играе идната сряда в 11,00 ч. в София. Спечелването на този трофей дава право на участие в младежката Шампионска лига.

Лудогорец У 19 остава на четвърто място в класирането. Лидерът ЦСКА има шест точки преднина пред „орлите“.