Репортаж 2 Февруари 2012

Равен и загуба в първите контроли на Лудогорец в Анталия

Лудогорец записан един равен мач и допусна тежка загуба в първите контроли, играни на турска земя.

Лудогорец записан един равен мач и допусна тежка загуба в първите контроли, играни на турска земя. В спортния комплекс "Аркадия" в Белек, Анталия "орлите" направиха реми - 3:3 с елитния полски "Рух - Хожув" и паднаха с 2:6 от украинския Волин. Важно е да се отбележи, че в мача срещу поляците Лудогорец излезе с по-голямата част от титулярите си от есента, докато във втория мач взеха участие много млади играчи, нови попълнения и дошлият на проби бразилец Уесли Сантос.

Мачът срещу Рух - Хожув не започна добре. Още в първите минути поляците поведоха след груба грешка в защитата на лудогорци. Марселиньо изравни малко по-късно. Поляците отново взеха аванс от един гол, но Димо Бакалов възстанови равенството. Капитанът Гъргоров пък направи пълен обрат, вкарвайки третия гол. Минути преди края на мача вратарят Урош Голубович не успя да парира далечен удар и резултатът стана 3:3.
Съставът: Голубович, Минев, Барт, Гулдан, Шоко, Дяков, Генчев, Александров, Марселиньо, Бакалов, Гъргоров.

Вторият мач се разви доста злополучно за "орлите". След като на няколко пъти те пропуснаха да вкарат гол, допуснаха такъв в своята врата. Последва втори. Иван Стоянов намали резултата от дузпа, но украинците се възползваха от разстроената игра в защита и вкараха още 4 гола. Второто попадение за "Лудогорец" вкара Кишада, който беше един от най-добрите играчи на "орлите" в мача. Дошлият на проби Уесли Сантос не успя да направи впечатление с изявите си до този момент. Той ще трябва да докаже, че е на ниво за "Лудогорец" в някоя от следващите контроли.

Съставът: Петр, Мантула, Димитров, Витиня, Хронец, Костадинов, Кашчелан, Кишада, Кабаселе /Уесли Сантос/, Иван Стоянов, Мирослав Иванов.