Репортаж 21 Януари 2017

Лудогорец изпусна лидера в Полша

Лудогорец завърши 1:1 и във втората си контрола в Белек. Този път „орлите“ направиха ремито с есенния шампион на полското първенство - Ягелония...

Лудогорец завърши 1:1 и във втората си контрола в Белек. Този път „орлите“ направиха ремито с есенния шампион на полското първенство - Ягелония Белисток. Както е известно, в първата шампионите изпуснаха да победят руския Арсенал Тула и срещата завърши 1:1.

Дебют като титуляр за разградчани записа новото попъление Жоао Пауло, който отбеляза попадение в миналия мач на турска земя. Пръв мач играха и канадския страж Милан Борян, както и талантът от школата Даниел Наумов. В състава на поляците личеше името на естонската легенда Константин Василиев.

В 16-ата минута „орлите“ отправиха първи удар по посока вратата на „жълто-червените“, но той бе неточен. След това Томашик стреля, но Борян успя да спаси. В 30-ата минута Бурлига спря с решителен шпагат добър пробив на Вандерсон. Лукас Саша пък стреля от дистанция, но не намери целта. Пет минути по-късно нов шут, този път на Кампаняро, излезе в аут. В заключителните секунди на първата част Ягелония получи право да изпълни пряк свободен удар на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Лудогорец, но Василиев изпрати топката в аут.

Втората част започна с превес на Лудогорец. Ударите обаче на Клаудиу Кешерю и Абел Анисе от средна дистанция не затрудниха стража на поляците. Така се стигна до 65-ата минута, в която последва центриране отдясно на Мисиджан към Кешерю, който стреля с глава, топката се удари в лявата греда и влетя в мрежата на Ягелония - 1:0. В 74-ата минута шампионите бяха близо до втори гол, когато Кешерю изведе Джоди Лукоки сам срещу вратаря, но малко не достигна на крилото да отбележи. Десетина минути преди края на контролата пред Анисе се откри възможност да вкара, но шутът му не намери вратата. Леден душ обля „орлите“ секунди преди края. Тогава Фьодор Черних изравни. Футболистът на поляците шокира младият вратар Даниел Наумов с шут от 20 метра.

ЛУДОГОРЕЦ – ЯГЕЛОНИЯ    1:1
1:0 Кешерю    65
1:1 Черних    86

ЛУДОГОРЕЦ: Борян, Сисиньо, Моци, Пластун, Натанаел, Саша, Кампаняро, Вандерсон, Кафу, Марселиньо, Жоао Пауло
(Наумов, Минев, Ал. Василев, Паломино, Терзиев, Дяков, Анисе, Лукоки, Мисиджан, Кишада, Кешерю)
ЯГЕЛОНИЯ: Венгларж, Бурлига, Рунье, Гути, Томашик, Романчук, Гуралски, Франовски, Василиев, Хомченовски, Черних

Хотел „Корнелия Даймънд“, основно игрище, Жълти картони – Моци (Лудогорец),  Гуралски (Ягелония)

Лудогорец - Ягелония (Белисток) 1:1