Репортаж 10 Декември 2016

Лудогорец повали Локо (Пд) за 13-ата поредна победа

Лудогорец продължава без грешка в Първа лига. Шампионите записаха клубен рекорд, а и изравни такъв на елита, след като биха Локо (Пд) с 1:0. Това бе...

Лудогорец продължава без грешка в Първа лига. Шампионите записаха клубен рекорд, а и изравни такъв на елита, след като биха Локо (Пд) с 1:0. Това бе 13-а поредна победа на „орлите“, като те изравниха постижението на ЦСКА от сезон 2002/03 и на Литекс от сезон 2010/11.

В състава на домакините определено си личеше умората след тежкия двубой с ПСЖ на „Парк де Пренс“ (2:2). Наставникът Георги Дерменджиев бе направил четири промени в своя състав за разлика от историческата визита в Париж. Нямаше ги Сисиньо, Игор Пластун, Абел Анисе и Върджил Мисиджан, като на техните места започнаха Йордан Минев, Паломино, Кампаняро и Клаудиу Кешерю.

Първото добро положение за Лудогорец дойде още в 9-ата минута. Тогава Марселиньо открадна топката от Виданов и изведе Вандерсон, чийто удар не намери целта. Последваха слаби изстрели на Кешерю и Марселиньо от фаул. В 34-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. Светослав Дяков подхвана отлична атака, подаде към Марселиньо, който веднага изведе Кафу. Звездата премина лесно през Кирил Котев и без никакви проблеми вкара в мрежата на Ел Харуби – 1:0. Първото и единствено добро положение за гостите се откри малко преди края на първата част, но Бакалов не успя да намери вратата. Секунди след това пък Вандерсон с глава можеше да удвои преднината на разградчани.

В 49-ата минута Джонатан Кафу бе на път да убие интригата в срещата. След много бърза атака на Лудогорец, Марселиньо подаде към Кафу, който стреля много силно, но в горната греда. В 59-ата минута Кешерю шутира силно, топката рикошира, но майсторски бе избита от Ел Харуби. Веднага след това Вандерсон качи топката на главата на Моци след корнер и като по чудо след удара на румънеца, тя не се озова в мрежата на мароканския страж. Последва добра контраатака на Кафу, който бе изведен добре от Кампаняро. Асът елиминира Иван Горанов, но се подхлъзна и пасът му към непокрития Вандерсон не се получи.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:0

1:0 Кафу (34)

ЛУДОГОРЕЦ:  21. Стоянов, 25. Минев, 27. Моци, 5. Паломино, 6. Натанаел, 18. Дяков, 10. Кампаняро, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю
Треньор - Георги Дерменджиев

ЛОКОМОТИВ:  16. Ел Харуби, 15. Везалов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 4. Йевтовски, 23. Мигел Луке, 27. Бакалов, 10. Марчев, 19. Велковски, 9. Кики