Репортаж 25 Януари 2012

Прекратиха последната контрола на „Лудогорец” заради обилен снeговалеж

При резултат 4:0 в 55-тата минута беше прекратена контролата на „Лудогорец” с „Пирин”-Разлог.

При резултат 4:0 в 55-тата минута беше прекратена контролата на „Лудогорец” с „Пирин”-Разлог. Мачът се игра в село Вълково, тъй като на градския стадион в Сандански условията не позволиха започване на срещата. Двубоят започна с половин час закъснение от предварително обявеното, и приключи само за 55 минути, след като треньорите се разбраха да прекратят проверката, за да няма повече контузии, след тежката травма на резервата в състава на Лудогорец Витиня.

Първият гол в мача падна в 19-тата минута. Негов автор стана Марселиньо, който вкара с глава след красиво центриране на Мирослав Иванов. Вторият гол вкара Емил Гъргоров в 28-мата минута. Той завърши успешно продължителна атака на Лудогорец, като стреля от границата на наказателното поле, по диагонал, и вкара топката в долния десен ъгъл на Палаханов. Десетина минути по-късно Марселиньо реализира и втория си гол в мача след пас от Генчев. Бразилецът копна технично топката от 8 метра и прехвърли вратаря за 3:0.

Мениджърът Ивайло Петев направи 10 смени на почивката, и през второто полувреме на терена от титулярите остана само Александър Барт. Кишада вкара в 50-та минута с удар от границите на вратарското поле, и това бе последното интересно нещо в двубоя. Последва контузията на Витиня, също влязъл на полувремето, и след това Христо Ристосков уважи желанието на двата отбора, и даде край на срещата в 55-та минута. Дебют за тима на Лудогорието направи и черногорския национал Младен Кашчелан.

Днес Лудогорец приключва лагера си в Сандански. На 29-и януари момчетата на Ивайло Петев летят за Анталия, където ще бъдат на лагер до 14 февруари.