Академия 1 Ноември 2016

Голям мач на Лудогорец в младежката шампионска лига! Прави равен с Арсенал

Лудогорец спечели първата си точка в младежката Шампионска лига! Малките "орли" завършиха 1:1 срещу Арсенал на стадион "Георги...

Лудогорец спечели първата си точка в младежката Шампионска лига! Малките "орли" завършиха 1:1 срещу Арсенал на стадион "Георги Аспарухов". В герой за отбора на Юрий Васев се превърна защитникът Преслав Петров, който реализира изравнителното попадение в срещата.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 30-ата минута, когато Нелсън, а после Мейлън опитаха да открият резултата в мача, но ударите минаха покрай вратата пазена от Наумов. Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Аделайд намери Райс Нелсън, а талантът на Арсенал откри резултата на стадион "Георги Аспарухов". Крилото се разписа и в първата среща между двата тима.

В 41-ата минута Мейлън беше близо до втори гол в срещата, но капитанът на "орлите" се намеси отлично и спаси вратата си. Това бе и последната любопитна ситуация за първата част.

Второто полувреме отново започна с натиск на Арсенал. В 50-ата минута бранителят Чиори Джонсън стреля, но пропусна целта. Секунди по-късно и Аделайд пробва късмета си, но кълбото мина далеч от вратата на "зелените".

В 67-ата минута Светослав Ковачев отправи първия изстрел към вратата на Арсенал. Младият страж на гостите се намеси отлично и запази преднината на тима си. В 73-ата минута Лудогорец изравни. Александров центрира от пряк свободен удар, а Преслав Петров отбеляза втория гол за отбора в Шампионската лига.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ 1:1
0:1 Нелсън (33)
1:1 Преслав Петров (73)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): 29. Наумов, 2. Славов, 3. Великов, 4. Младенов, 5. Петров, 6. Стоянов, 8. Дост, 45. Климентов, 80. Александров (Илиев 88'), 97. Цвятков (Юнуз 71'), 98. Ковачев (Иванов 90')
Старши треньор: Юрий Васев

АРСЕНАЛ (4-3-3): 1. Кето, 2. Джонсън, 3. Бола (Мургос 46'), 4. МакГийн, 5. Де Грака, 6. Биелик, 7. Койл (Драгомир 90'), 8. Аделайд, 9. Мавидиди, 10. Мейлън, 11. Нелсън
Старши треньор: Андрийс Йонкер

U19: Лудогорец - Арсенал 1:1