Репортаж 22 Октомври 2016

Лудогорец громи 4:0 Локомотив (ГО)

Шампионът Лудогорец победи Локомотив (Горна Оряховица) с 4:0 в среща от 11-ия кръг на Първа лига. След успеха си Лудогорец остава на втората позиция...

Шампионът Лудогорец победи Локомотив (Горна Оряховица) с 4:0 в среща от 11-ия кръг на Първа лига. След успеха си Лудогорец остава на втората позиция с 25 точки само на 2 зад лидера Левски, но е и с мач по-малко. Локомотив (Горня Оряховица) е 12-и с 8 точки. Шампионите имаха тотално превъзходство през цялата среща и можеха да спечелят с далеч по-изразителен резултат.

Първата по-сериозна опасност дойде в петата минута, когато Лукас Саша стреля силно от далечна дистанция, а топката профуча над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Марселиньо имаше отлична възможност да открие резултата, но изстрелът му с глава излезе в аут.

Гостите отговориха със сериозен пропуска на Курьор в 14-ата минута. Нападателят получи изненадващ пас от халфа на Лудогорец Лукас Саша, но стреля в аут останал очи в очи с вратаря Борян. Последва нова груба грешка в защитата на домакините, която  позволи на гостите да организират много опасна атака, но Кифуети се засуети при паса на свой съотборник, излизащ очи в очи с Борян.

В 25-ата минута домакините откриха резултата. Марселиньо получи пас отдясно и центрира към Клаудоу Кешеру, който се разписа в 25-ата минута след шут от воле с левия крак. Три минути по-късно Генков изпрати топката в мрежата на домакините, но голът правилно бе отменен поради засада. В 44-ата минута Лудогорец бе близо до втори гол, но диагонален удар на Вандерсон от 17-18 метра излезе в аут.

Шест минути след почивката разградчани покачиха на 2:0. Бърза атака завърши с пас на Кешеру към Марселиньо и плеймейкърът на орлите вкара с изстрел в близкия ъгъл на Банков. В 59-ата минута петкратният шампион на България можеше да вкара и трети гол, когато Марселиньо проби и подаде отлично към Вандерсон, който обаче от 6-7 метра не улучи вратата. Това се случи в 78-ата минута, когато Кешеру отне топката от бранителите на Локо в собственото им наказателно поле, излъга двама от тях и вкара втория си гол в мача за 3:0 за Лудогорец. Само 120 секунди по-късно Джоди Лукоки се откъсна сам срещу вратаря и Стефан Цонков го изрита, за което получи директен червен картон. В 91-ата минута Киашда сложи край на спора с четвърти гол, след като бе намерен от Сисиньо в наказателното поле и не сгреши.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) 4:0

1:0 Клаудиу Кешеру (25')
2:0 Марселиньо