Репортаж 24 Август 2016

Блестящ Лудогорец и в реванша в Пилзен. Ще играе в Шампионската лига

"Орлите" правят 2:2 с Виктория в зрелищен мач

Лудогорец отново го направи! Феноменът от Разград за втори път успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига и така пренаписа историята на българския футбол. До момента нито един български отбор не е участвал два пъти в групите на на-силния клубен турнир. ''Орлите'', водени от Георги Дерменджиев, направиха 2:2 срещу чешкия гранд Виктория при гостуването си в Пилзен и така с общ резултат 4:2 в своя полза успяха да елиминират чешкия гранд.

Треньорът на „орлите“ пусна абсолютно същия стартов състав, който излезе в първия мач, в София и спечели с 2:0. В този мач Лудогорец не показа зрелищна игра, но се представи прекрасно що се отнася до тактиката.

Срещата бе прекъсната за кратко заради расизъм по време на мача, но бързо се възобнови. Феновете на домакините обиждаха играчи на ''орлите'' на расова основа.
В 7-ата минута Дюриш даде аванс на гостите в резултата, но само десет минути след това Мисиджан успя да изравни след пас на Кафу. Матею даде преднина на чехите в 64-ата минута, а в 95-ата минута влезлият като резерва Кешеру изравни.

Жребият за груповата фаза на Шампионската лига е в четвъртък вечерта.

ВИКТОРИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:2