Репортаж 28 Май 2016

Лудогорец губи 1:2 от Ботев в Коматево

Ботев най-после успя да бие Лудогорец на ниво „А“ група. Това се случи от 14-я път, след 2:1 в Коматево. Головете бяха дело на Божидар Васев още в...

Ботев най-после успя да бие Лудогорец на ниво „А“ група. Това се случи от 14-я път, след 2:1 в Коматево. Головете бяха дело на Божидар Васев още в 18-ата минута и на Кристиан Димитров в 86-ата минута. За шампионите точен бе Венци Керчев в продължението на двубоя. До момента двата тима се бяха срещали 13 пъти, като в тези срещи „орлите“ имаха 8 победи, а 5 мача бяха завършили наравно. За успеха на „канарчетата“ обаче спомогна фактът, че гостите излязоха изцяло с резервен състав.

Преди срещата бе награден реферът Георги Игнатов, за когото това бе бенефис. Той има 57 мача в „А“ група, като дебютира в елита през 2002 г. Столичният арбитър получи подаръци както от щаба на домакините, така и от този на гостите.

И двамата треньори Николай Костов и Георги Дерменджиев заложиха на куп юноши в титулярния състав. За домакините това бяха Мартин Димитров, Лазар Марин, Кристиян Димитров, Радослав Апостолов, Наско Милев и Тодор Неделев. А за разградчани - Венци Керчев, Олег Димитров и Денислав Александров.

Срещата започна с натиск на Ботев. В 8-ата минута Александър Василев не успя да се намеси добре, топката бе центрирана към Лазар Марин, който свали за Божидар Васев. Крилото стреля от воле, но Георги Аргилашки изби в горната греда. „Орлите“ отговориха чрез най-добрия си футболист – Върджил Мисиджан. Той получи топката в наказателното поле, но вместо да бие с левия крак, си я нагласи на десния, след което шутира над вратата. Секунди по-късно Васев пропусна да отбележи първи гол. Това обаче се случи в 18-ата минута. Тогава Тодор Неделев даде чудесен извеждащ пас към Васев, който надбяга Керчев и Александър Василев и без проблеми прати топката в мрежата на Георги Аргилашки – 1:0.

В началото на втората част пред Мисиджан се откри възможност да отбележи на Мартин Димитров от фаул, но не успя. В 57-ата минута Лъчезар Балтанов бе близо до попадение, но юношата на Левски не можа да уцели вратата. В 61-ата минута пък резервата Милко Георгиев се озова на добра позиция. И той обаче не бе точен. В 86-ата минута резултатът стана 2:0. Тодор Неделев центрира от корнер, а в наказателното поле най-съобразителен бе Кристиан Димитров. Той би технично, топката се отклони във Венци Керчев и излъга Георги Аргилашки. Именно Керчев обаче оформи крайния резултат. Защитникът вкара с левия крак след подаване на дебютанта Ивайло Климентов.

БОТЕВ (Пловдив) - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

1:0 Васев (18')
2:0 Димитров (86