Репортаж 11 Май 2016

Лудогорец громи 4:1 Пирин

Тримата румънци вкарват на благоевградския отбор, Вандерсон с нов гол

Лудогорец отпразнува петата си поредна титла на България с голяма победа над Пирин. Мачът завърши 4:1, като до почивката се разписаха трима румънски национали Препелица, Кешерю и Моци, а едно попадение добави Вандерсон. Преди срещата собственикът на шампионите Кирил Домусчиев слезе на терена и поздрави играчите и треньорите по случай спечелването на първото място.

Титуляр за „орлите“ излезе Георги Аргилашки, за когото това бе втори мач от началото на сезона. За последно той игра при успеха с 2:1 над Ботев на 19 септември.

В 3-ата минута Мисиджан пробва удар, но без успех. Малко по-късно гостите можеха да излязат напред в резултата, но от близо Мартин Тошев стреля адски неточно с глава. В 11-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Вандерсон центрира от корнер, Тошев изби, но на волето на Светослав Дяков. Капитанът стреля, Краси Костов не успя да улови, Башлиев в опита си да изчисти се намеси лошо и подаде с пета към Препелица, който отблизо отбеляза първия си гол за „орлите“. Секунди след това сериозен пропуск с глава направи Жуниор Кишада.

Интригата в срещата приключи в 21-ата минута. Тогава Мисиджан проби отляво, Кешерю пробва удар, топката се озова в Кишада, който му върна технично и румънецът без проблеми прободе Краси Костов с десния крак – 2:0. Последваха две нови положения пред вратата на Пирин, но Костов спаси удари на Кешерю и Вандерсон. В 30-ата минута и третият румънец в състава на Георги Дерменджиев – Козмин Моци, вкара във вратата на гостите. Той го направи с глава след центриране отляво на Натанаел.

В 45-ата минута преднината на Лудогорец стана плашеща. След неумело изчистване на Янко Сандански, топката се озова във Вандерсон, който с красив далечен удар не остави шансове на Костов – 4:0.

През втората част логично темпото спадна. Домакините държаха топката, но атаките им не бяха остри както през първото полувреме. Гостите все пак върнаха един гол чрез Даниел Генов в 82-ата минута.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 4:1

1:0 Андрей Препелица (11')
2:0 Клаудиу Кешеру (21')
3:0 Козмин Моци (31')
4:0 Вандерсон (45')
4:1 Даниел Генов (82')

Лудогорец: Георги Аргилашки, Натанаел, Венцислав Керчев, Козмин Моци, Сисиньо, Андрей Препелица, Светослав Дяков (83 - Лукас Саша), Върджил Мисиджан (78 - Браян Ангуло), Вандерсон, Жуниор Кишада (66 - Абел Анисе), Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев, Юлиян Попев, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Янко Сандански (51 - Даниел Генов), Венцислав Бенгюзов, Димитър Благов, Тони Тасев (70 - Илия Карапетров), Тодор Траянов (48 - Антон Костадинов), Мартин Тошев
Треньор: Наджи Шенсой

Жълти картони: Натанаел (Лудогорец); Александър Башлиев, Венцислав Бенгюзов (Пирин).