Академия 7 Май 2016

Лудогорец U19 с разгромна победа над Литекс

Талантите от школата на шампиона отнесоха ловчанлии с 4:1

Лудогорец U19 изигра много силен мач и разгроми с 4:1 Литекс в дербито на кръга в елитната юношеска група. Момчетата на Петър Пенчев и Росен Маринов категорично надиграха съперниците си от Ловеч и дори можеха да постигнат още по-изразителен успех.

Лудогорец U19 започна с вихрено темпо и до 30-ата минута буквално смаза Литекс, отбелязвайки и четирите гола. Попаденията бяха дело на Мартин Кирилов, Юнуз Юнуз, Денислав Александров и Ивайло Климентов.

След почивката и двата отбора имаха по няколко чисти положения, като гостите успяха да стигнат само до почетен гол на Александър Георгиев, отбелязан от дузпа.

Единствените лоши новини за Лудогорец U19 в дербито бяха контузиите на Мартин Кирилов и Антонио Георгиев. Двамата бяха заменени принудително в средата на първото полувреме.

„Играхме много силно. Принудителните смени нарушиха ритъма ни, но успяхме да постигнем добра победа срещу пряк конкурент. Доволен съм от старанието на момчетата“, коментира Петър Пенчев.

Успехът оставя талантите от футболната академия на шампиона, заедно със Славия.

Съставът на Лудогорец U19: Симеонов, Карачоров, Великов, Стойнов, Джамов, Климентов, А. Георгиев, Ковачев, Юнуз, Кирилов, Алекандров (Юуфов, Петров, М. Георгиев, Младенов)