Репортаж 5 Май 2016

Лудогорец II с нова победа, удари 2:0 Верея като гост

Втора поредна победа постигна Лудогорец II. Момчетата на Галин Иванов удариха с 2:0 като гост Верея в отложен мач от XVIII кръг на „Б“ група....

Втора поредна победа постигна Лудогорец II. Момчетата на Галин Иванов удариха с 2:0 като гост Верея в отложен мач от XVIII кръг на „Б“ група. „Орлите“ събраха 32 точки и вече са на десето място в класирането. В събота тимът надделя с 2:1 над Локомотив (Горна Оряховица).

Лудогорец II откри резултата в 13-ата минута. Витиня бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и с премерен удар изпрати топката в мрежата. Малко след това Янаки Смирнов се озова в чиста позиция, но не успя да отбележи.

В началото на второто полувреме Лудогорец II стигна до второ попадение. Негов автор стана Томас Цвятков, който се възползва от добър пас на Джоди Лукоки. До края „орлите“ пропуснаха да направят резултата класически. Друг футболист от първия тим – Браян Ангуло, бе изведен в удобна позиция срещу Мафумби, но не успя да го преодолее.  В последните секунди Верея бе близо до гола, но вратарят Мутафов спаси удар на Венцислав Иванов.

Верея - Лудогорец II 0:2

ФК ВЕРЕЯ: Мафумби, Али, Желев (к), Пидев (63 Митев), Тенев, Енчев, Митев, Винков, Сукуна (52 Иванов), Личев, А. Костов (71 Ботев)
Треньор: Владислав Януш

ЛУДОГОРЕЦ II: Наумов, Витиня (71 Китов), Марем, Григоров, Ангуло, Димитров (к), Анисе, Цвятков (69 Любомиров), Лукоки, Василев (81 Карамфилов), Смирнов
Треньор: Галин Иванов

Голмайстори: 0:1 Витиня (13), 0:2 Цвятков (51)
Жълти картони: Желев, Пидев (Верея), Цвятков (Лудогорец)

Съдия: Георги Иванов