Репортаж 15 Април 2016

Лудогорец с 12-а поредна победа, Кешерю с 13-и гол в „А“ група

"Орлите" удариха трудно 2:1 Черно море

Лудогорец победи Черно море с 2:1 и отново води на Левски с 14 точки. Това бе 12 поредна победа за „орлите“ в „А“ група.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев имаше доста проблеми около своя състав. Отсъстваше Козмин Моци. Той отпадна от групата на разградчани, тъй като  бе повален от грип вечерта преди мача. На неговото място излезе Георги Терзиев. Националът си партнираше с младия Венци Керчев. Нямаше го и Йордан Минев, който не успя да се възстанови на време от травмата, изкарала го игра още в 7-ата минута на срещата с Ботев. Така по десния фланг на защитата се подвизаваше португалецът Витиня.

Първата възможност за шампионите се откри още в 6-ата минута. Тогава Вандерсон догони  топката до аутлинията и подаде към включилия се в атака Керчев, който обаче стреля над вратата. Секунди след това отново Керчев бе в центъра на събитията.  Той за малко не направи голяма грешка, оставайки сам срещу Владо Стоянов Матия Курьор.
Лудогорец поведе в 9-ата минута след брилянтна комбинация. Натанаел изведе от дълбочина Кафу, той върна с пета към Саша. Топката бе подадена към Вандерсон, който завърши изцяло бразилската акция с гол – 1:0. Малко след това гостите искаха дузпа за игра с ръка на Керчев след удар на Бакари, но такава не бе отсъдена от рефера Владимир Вълков. В 19-ата минута след огромна грешка в защитата на Черно море Клаудиу Кешерю се озова на отлична позиция, но стреля над вратата. Секунди по-късно пред румънеца се откри нова възможност, но той не успя да преодолее Георги Китанов. В 31-ата минута Черно море изравни резултата.  Грешка допусна Витиня, който при изнасянето подари топката на Георги Илиев. Капитанът на „,моряците“ стреля технично с левия крак и не остави шансове на Владо Стоянов за 1:1.

Втората част започна по-добре за Черно море. В 49-ата минута Курьор проби от ляво, подаде към Георги Илиев, но халфът се подхлъзна. Топката обаче се озова в Бакари, който стреля над вратата. Малко след това Бакари пак се озова на добра позиция, но би слабо в ръцете на Владо Стоянов. В 57–ата минута Еуженио стреля добре извън наказателното поле, но не успя да преодолее вратаря на Лудогорец. „Орлите“ отговориха в 61-ата минута, когато Кафу нахлу в наказателното поле на варненци и подаде към Витиня. Португалецът обаче не можа да нанесе точен удар. В 65-ата минута след изпълнение на корнер и последвало разбъркване се откри отлична възможност пред Курьор, който не успя да уцели топката. При новия корнер пък Стойчев би над вратата с глава.  В 71-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа. Вандерсон проби в наказателното поле, където бе фаулиран от Пламен Николов. Зад топката застана Кешерю и технично преодоля Китанов  – 2:1. С това попадение румънецът отново излезе начело на голмайсторската листа с 13 попадения.