Академия 13 Април 2016

Лудогорец U19 срази Левски с 2:0

Лудогорец U19 победи Левски с 2:0 в мач от елитната юношеска група. Мартин Кирилов отбеляза и двете попадения в 25-ата и 80-ата минута. Успехът на...

Лудогорец U19 победи Левски с 2:0 в мач от елитната юношеска група. Нападателят Мартин Кирилов отбеляза и двете попадения в 25-ата и 80-ата минута. Успехът на талантите от школата на шампиона можеше да бъде и по-изразителен, но през първото полувреме удар на Джамов срещна гредата, а вратарят на гостите от София спаси няколко положения.

Лудогорец U19 събра 54 точки и остава на второ място в класирането. Лидерът Литекс има един пункт преднина и мач по-малко.

Момчетата на Петър Пенчев и Росен Маринов доскоро бяха лидери в класирането, но две изненадващи загуби – 0:1 от Верея вкъщи и 1:3 от Черно море във Варна, ги свалиха от върха.

Съставът на Лудогорец U19 срещу Левски: Симеонов, Карачоров, Великов, П. Петров, Пр. Петров,  Стойнов, Тенев, Юнуз, Джамов, Цвятков, Кирилов (Мехмед, Георгиев, Юсуфов).