Репортаж 26 Март 2016

Владо Стоянов и Марселиньо блестят при супер победа на България в Португалия

Двама футболисти на Лудогорец бяха в основата на изключително престижната победа на българския национален отбор с 1:0 над Португалия в Лейрия....

Двама футболисти на Лудогорец бяха в основата на изключително престижната победа на българския национален отбор с 1:0 над Португалия в Лейрия. Марселиньо ознаменува дебюта си със силна игра и гол в 19-ата минута, дошъл след негово страхотно отиграване в наказателното поле на „мореплавателите“.

Големият герой на вечерта обаче се казваше Владислав Стоянов. Вратарят на Лудогорец пази невероятно и извади куп удари на Кристиано Роналдо, Нани и другите звезди в състава на Фернандо Сантуш. Кулминацията в блестящата игра на Стоянов дойде в 66-ата минута. Тогава стражът спаси по невероятен начин дузпа, изпълнена от Роналдо. Това е втори наказателен удар, бит от големия нападател на Реал Мадрид, който Владо вади. Същото той стори преди година и половина при победата на „белия балет“ над  Лудогорец с 2:1 на „Васил Левски“ в мач от груповата фаза на Шампионската лига.

90 минути срещу Португалия записа и капитанът на „орлите“ Светослав Дяков, който се раздаде докрай. Четвъртият представител на Лудогорец – Георги Терзиев, влезе в самия край на двубоя.

ПОРТУГАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:1
0:1 Марселиньо (20)

ПОРТУГАЛИЯ: Антони Лопеш, Бруно Алвеш, Пепе, Елизеу (81- Герейро), Жоао Марио, Виейриня, Рафа, Вилиам Карвальо (74- Ренато Санчес), Нани (81- Едер), Кристиано Роналдо, Адриен (65- Дани) СЪДИЯ: Карлос Клос Гомес (Испания)
Треньор: Фернандо Сантуш

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Владислав Стоянов – Страхил Попов (89- Божиков), Александър Александров, Николай Бодуров, Живко Миланов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров (65- Симеон Славчев), Марселиньо (84- Тонев), Ивелин Попов (94 - Делев), Димитър Рангелов
Треньор: Ивайло Петев

СТАДИОН: "Д-р Магаляеш Песоа", Лейрия