Репортаж 19 Март 2016

Мощен Лудогорец постави Берое на колене

Венци Керчев с първи гол в "А" група, Марселиньо също вкарва за 0:2

Лудогорец се възползва от грешната стъпка на Левски в „Овча купел“ и победи Берое с 2:0 в Стара Загора. Това бе 10-а поредна победа на разградчани, с която те вече водят 14 точки пред „сините“.

Георги Дерменджиев не можеше да разчита на своя наказан капитан Светослав Дяков. Бразилският ляв бек Натанаел отпадна от мача, тъй като имаше здравословни проблеми и изобщо не пътува до Стара Загора. На неговото място излезе португалецът Витиня.

„Орлите“ влязоха здраво в мача и не допуснаха на съперника си да създава голови положения в първите минути на срещата. Все пак веднъж Спас Делев опита да премине технично през Козмин Моци, но румънецът изчисти точно преди бившият нападател на ЦСКА да нанесе удар. В 21-ата минута тимът на Георги Дерменджиев направи отлична атака, Кешерю подаде към Вандерсон, който би плътен, но неточен изстрел. Малко по-късно „орлите“ бяха много близо до откриване на резултата. Саша даде чудесен 40-метров пас към Данчо Минев, Близнака премина през Веско Пенев и подаде към непокрития Вандерсон, чийто удар бе спасен майсторски от Макенджиев. В 27-ата минута младият рефер Стефан Павлов спести втори жълт картон на Илия Миланов, който изрита грубо Витиня. Седем минути по-късно Берое създаде първото си голово положение в срещата. Исмаил Иса премина технично през Моци и би с ножичен изстрел, но в аут.

В 39-ата минута Лудогроец поведе в резултата. Вандерсон изпълни пряк свободен удар, защитата на старозагорци опита да направи изкуствена засада, но без успех, младият Венци Керчев остана напълно непокрит и с левия крак не остави шансове на Благой Макенджиев – 1:0 за „орлите“.

През втората част футболистите на Берое тръгнаха да изравняват резултата, докато футболистите на Георги Дерменджиев чакаха своя миг на контраатака. В 52-ата минута Елиаш пробва да изненада Владо Стоянов, но без успех. Малко по-късно Спас Делев се пребори с двама защитници на Лудогорец, топката се озова в напълно непокрития Том, чийто фалцов изстрел излезе мина на сантиметри от дясната греда на Стоянов. В 66-ата минута разградчани можеха да решат мача в своя полза. Препелица изведе добре Вандерсон, който обаче вместо да потърси непокрития Кешерю, пробва удар, но неточен.

В 71-ата минута се откри най-чистото положение пред вратата на Лудогорец. Веселин Пенев изведе отлично Исмаил Иса, а Моци и Владо Стоянов не се разбраха. Топката се озова в тарана на старозагорци, който би високо, но върналият се на голлинията Моци изби с глава.

Най-добрият на терена в пореден мач – новият български национал Марселиньо, донесе 2:0 в 95-ата минута. Кешерю подаде към бразилеца, той направи красиво двойно с резервата Жуниор Кишада и с левия крак препарира Макенджиев.

В самия край на продължението на срещата, в игра се появи колумбиецът Браян Ангуло. Той не бе играл за „орлите“ в „А“ група от август, когато треньор на Лудогорец бе португалеца Бруно Рибейро.