Репортаж 12 Март 2016

Лудогорец подчини Славия и поведе на Левски с 15 точки

Лудогорец записа девета поредна победа в „А“ група. Шампионите подчиниха Славия с 3:1 и дръпнаха на Левски с 15 точки. „Сините“ са с мач по-малко,...

Лудогорец записа девета поредна победа в „А“ група. Шампионите подчиниха Славия с 3:1 и дръпнаха на Левски с 15 точки. „Сините“ са с мач по-малко, като в неделя приемат Пирин. Успехът е повече от ценен, тъй като „орлите“ отбелязаха три гола на тима, който не бе допуснал попадение през пролетния сезон под ръководството на руския треньор Александър Тарханов.

Георги Дерменджиев, който е бивш играч на Славия, реши румънският национал Андрей Препелица да замени наказания капитан Светослав Дяков. Вандерсон пък се върна в титулярния състав за сметка на Джоди Лукоки. Йордан Минев пък отпадна в последния момент за сметка на Витиня.

„Белите“ започнаха доста активно срещата. В 5-ата минута Балджийски качи топката на главата на Велков, чийто удар с глава не затрудни Владо Стоянов. Секунди след това Омар проби отляво и центрира, топката се озова в Балджийски, който с красив удар тресна гредата. Лудогорец отговори с изстрел на Кафу, но неточен. Малко по-късно бразилецът подаде добър пас към Препелица, румънецът би, но Панов с отличен шпагат изби. В 30-ата минута Славия бе много близо до откриване на резултата. Гостите от София организираха чудесна контра, помогна им и Лукас Саша, който се подхлъзна. Сердеров подаде чудесен пас на непокрития Балджийски. Юношата на Левски обаче се забави, би с левия крак и Владо Стоянов блестящо спаси.

Шампионите поведоха в 37-ата минута. Ивайло Димитров изгуби топката в центъра, кълбото се озова в Кафу, който проби майсторски, премина през Пиргов и прати топката в мрежата – 1:0. В 44-ата минута упражнението се повтори. Витиня отне от Йомов и подаде към Вандерсон, който с прехвърлящ удар направи 2:0.

В началото на второто полувреме отново Балджийски опита да преодолее Владо Стоянов, но пак без успех. Домакините отговориха чрез хубава атака, завършила с параболичен изстрел на Вандерсон, който бе спасен от Георги Петков. Интригата в срещата приключи в 63-ата минута. Тогава Марселиньо изведе с пета Вандерсон, който бе съборен в наказателното поле от Стефан Велков. Дузпата бе изпълнено чудесно от Козмин Моци, който направи преднината на Лудогорец класическа. Славия можеше да намали в 69-ата минута, когато Балджийски центрира остро към резервата Моканза, но французинът не успя да засече. Все пак в 74-ата минута Моканза успя да отбележи първия си гол за Славия. Топката се озова в младока Йомов, който подаде към непокрития французин и той от голлинията не сбърка. В 90-ата минута Лудогорец отбеляза четвърти гол, който обаче бе отменен заради засада. Марселиньо свали чудесно с гърди към Кишада, който прати топката мрежата на Георги Петков, но попадението не бе зачетено.