Академия 9 Март 2016

И ЦСКА преклони глава пред Лудогорец U 17. 14-ата поредна победа е факт

Лудогорец U17 продължава забележителното си представяне в елитната юношеска група. Отборът, воден от Юри Васев и Ангел Караиванов, постигна 14-ата...

Лудогорец U17 продължава забележителното си представяне в елитната юношеска група. Отборът, воден от Юри Васев и Ангел Караиванов, постигна 14-ата поредна победа в първенството. В сряда преди обяд талантите от футболната академия на шампионите удариха с 1:0 ЦСКА. Мартин Милков отбеляза единственото попадение в  17-ата минута. Той се възползва от отличен извеждащ пас на Цветослав Петров. Преди почивката Лудогорец U17 пропусна още две стопроцентови положения чрез Еге Реват и Цветослав Петров.

През второто полувреме момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов отново имаха пълно превъзходство, като Мартин Милков и Тони Иванов на три пъти не успяха да се разпишат от изгодни ситуации.

Гостите от ЦСКА, които играха доста грубо през целия мач, нито веднъж не застрашиха вратата, пазена от Дамян Дамянов.

Отборът показа характер. Доволен съм от победата“, коментира треньорът Юри Васев.  „Момчетата изиграха 3 мача за 4 дни. Чувстваше се умора заради сгъстения цикъл. Хубавото е, че излязохме от него с пълен актив от точки“, допълни Васев.

Съставът на Лудогорец срещу ЦСКА: Дамянов, Славов, Николов, Караниколов, Илиев, Дост, Юруков, Петров, Т. Иванов, Реват, Милков (Д. Димитров, Л. Ковачев, Хр. Димитров)