Репортаж 26 Февруари 2016

Кешеру носи три точки на Лудогорец в здрава битка

Лудогорец измъкна много трудно победата при гостуването си на Монтана. Срещата завърши 1:0 след гол на Клаудиу Кешерю, който обаче дойде след...

Лудогорец измъкна много трудно победата при гостуването си на Монтана. Срещата завърши 1:0 след гол на Клаудиу Кешерю, който обаче дойде след рикошет. С това попадение румънецът стана едноличен голмайстор на „А“ група с 11 попадения.

Дебют за тима на Емил Велев записаха трима от новите футболисти – Иван Стоянов, който е бивш играч на разградчани, Иван Коконов, дошъл от Берое, както и Оливие Боне, който през есента бе част от Локо (Пд). Георги Дерменджиев пък направи две промени в своя състав за разлика от 11-те, които спечелиха дербито с Левски преди седмица. На мястото на наказания Козмин Моци започна Георги Терзиев, който си партнираше с младия Венци Керчев. Кешерю, който лекуваше контузия 3 седмици, пък замени Жуниор Кишада на върха на атаката.

Очаквано Лудогорец бе отборът, който държеше повече топката. Домакините обаче стъпваха здраво в единоборствата. В 4-ата минута Кафу проби добре отбраната на Монтана, но си поведе дълго и Христо Иванов улови. Малко по-късно Марселиньо пробва удар, но високо над вратата. След 20-ата минута футболистите на Емил Велев погледнаха по-сериозно към вратата на Владо Стоянов. Първо Иван Минчев центрира отлично към Иван Коконов, който обаче с глава изпрати топката в аут. След това самият Минчев би опасно фаул, но неточно. В 33-та минута Марселиньо изведе добре Кешерю, но бе вдигнат флага за засада. Десетина минути по-късно Марселиньо повтори упражнението, само че този път подаде към Кафу, който стреля, но не уцели вратата. Това бе най-чистото положение за „орлите“ през първите 45 минути. В продължението на първата част Натанаел стреля от пряк свободен удар, но без успех.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец. Секунди след подновяването на играта, Марселиньо изпрати истинска тупалка към Христо Иванов, който изби с мъка. В 52-ата минута Петър Атанасов бе изведен отлично в половината на „орлите“, вместо да бие обаче, той опита пас към влезлия на почивката Здравко Лазаров, но Керчев изби с добър шпагат. Секунди след това Кешерю би, но в аут. Своят късмет, но пак без успех опита и Лукас Саша. В 61-ата минута Монтана можеше да облее със студен душ шампионите. Здравко Лазаров нахлу в половината на „орлите“ и опита да стреля, но в последния момент Керчев изби в корнер. При неговото изпълнение Боне можеше да открие резултата, но с глава не уцели вратата. В 68-ата минута Георги Дерменджиев направи много важна за спечелването на мача офанзивна смяна. Той извади от игра вътрешния халф Лукас Саша и пусна на неговото място нападателя Жуниор Кишада. Това веднага даде резултат и още в 71-ата минута Вандерсон бе изведен добре от ляво, но стреля право в Христо Иванов. В 77-ата минута крепостта на Монтана рухна. Кишада подаде към Кешерю, който би с левия крак, топката рикошира и се озова в мрежата на домакините – 1:0 за Лудогорец. Малко след това Дерменджиев затвори мача, като пусна Препелица на мястото на Кешерю, а в оставащите десетина минути не се стигна до интересни положения пред двете врати.