Репортаж 28 Януари 2016

Лудогорец отнесе и Заря (Луганск)

Шампионът Лудогорец записа третата си поредна победа по време на подготовката в Турция. „Орлите“ обърнаха с 2:1 третия в Украйна Заря Луганск. В...

Шампионът Лудогорец записа третата си поредна победа по време на подготовката в Турция. „Орлите“ обърнаха с 2:1 третия в Украйна Заря Луганск. В първите си две контроли разградчани биха германския Фортуна Дюселдорф с 3:1 и чешкия шампион Виктория Пилзен с 2:1. Точни за престижния успех над украинците бяха Натанаел от дузпа и Михаил Александров.
Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев направи няколко промени в своя титулярен състав. На вратата започна Милан Борян, а на върха на атаката действаше Жуниор Кишада. За пореден път игрови минути получи и Тейнур Марем.

Срещата започна силно за шампионите, които пропуснаха сериозно положение още в 6-ата минута. Тогава Кишада излезе сам срещу Никита Шевченко, но стреля в аут. В 15-ата минута Марселиньо би, но прави в ръцете на вратаря на украинците. Десетина минути по-късно отборът на Георги Дерменджиев сътвори хубава атака по дясното крило, топката стигна до Марселиньо, който обаче отправи неточен удар от движение.

В 28-ата минута разградчани допуснаха лек гол. Точен бе беларусинът Михаил Сиваков след центриране на Желко Любенович. Бившият футболист на БАТЕ Борисов, отстранявал Левски в Европа, бе оставен напълно непокрит в наказателното поле и за него не бе проблем да опъне мрежата зад Милан Борян. В 38-ата минута двата тима си размениха опасни атаки в рамките на няколко секунди. Първо Кишада пропусна за Лудогорец, а след това Пилип Будкивский бе спрян от Милан Борян.

В 53-ата минута Натанаел пробва да вкара гол от пряк свободен удар, но не стреля точно. Малко по-късно се откри нов добър шанс за българския шампион, но Вандерсон би над вратата. В 72-ата минута „орлите“ изравниха. Футболист на Заря игра с ръка в наказателното поле, а от дузпа Натанаел не остави шансове на вратаря – 1:1. В 82-ата минута Кишада можеше да донесе победата на Лудогорец, но пропусна стопроцентово положение. След това пропуск направи и Джоди Лукоки. Все пак логичното се случи в 87-ата минута. Тогава шампионите организираха добра атака. Резервата Цветелин Чунчуков стигна до топката до аутлинията, върна към Михаил Александров, който реализира – 2:1 за разградчани.

В следващата си контрола, Лудогорец ще премери сили със стария си познайник Стяуа в неделя.