Репортаж 2 Декември 2015

Кешерю нокаутира Ботев на рождения си ден за третата поредна победа на Лудогорец

Лудогорец продължи със страхотното си представяне под ръководството на Георги Дерменджиев. „Орлите“ постигнаха трета поредна победа, след като...

Лудогорец продължи със страхотното си представяне под ръководството на Георги Дерменджиев. „Орлите“ постигнаха трета поредна победа, след като надделяха над Ботев в Коматево с 1:0. В герой за шампионите се превърна Клаудиу Кешерю. Румънецът си направи перфектен подарък за 29-ия си рожден ден с гол в 29-ата минута. Той вече има девет гола в първенството.

Дерменджиев започна с абсолютно същия състав, с който Берое бе разбит с 5:0 в петък.

Още в 4-та минута пред Лудогорец се откри отлично голово положение. Светослав Дяков изведе много добре Клаудиу Кешерю сам срещу Виктор Голас, но румънеца стреля право във вратаря. Ботев отговори с многоходова акция, но за съжаление на феновете на домакините Мариян Огнянов не успя да подаде към свой съотборник и Владо Стоянов улови топката. Повечето атаки на „орлите“ минаваха през левия фланг, където много активни бяха Натанаел и Вандерсон. Така в 22-ата минута бекът центрира към Кафу, а Голас закъсня. В крайна сметка обаче вратарят се справи и хвана. В 29-ата минута Лудогорец поведе резултата. Точен с глава бе Кешерю, който оползотвори прекрасно центриране на Натанаел – 1:0.

През второто полувреме Лудогорец отново контролираше събитията на терена. В защита футболистите на Георги Дерменджиев стояха много добре и не даваха почти никакви възможности на домакините. Все пак в 67-та минута Рахави Кифуети, който бе най-дейният играч в редиците на „канарчетата“ центрира с левия крак към Мариян Огнянов. Той обаче стреля много слабо с глава и за Владислав Стоянов не бе никакъв проблем да хване.
Лудогорец направи няколко убийствени контраатаки през втората част, които обаче не доведоха до опасност за Виктор Голас. При първата Натанаел отне топката под носа на Кифуети и се изстреля напред. Той опита пас към Вандерсон, но топката се удари в резервата Джоди Лукоки, който бе в засада. При втората си отлична контра Вандерсон нахлу в половината на Ботев и подаде към Абел Анисе, който обаче се забави и в крайна сметка не се стигна до нищо интересно. В 90-ата минута се откри възможност пред домакините. При изсипване в наказателното поле, топката стигна до включилия се в нападение Пламен Николов, който би към вратата на Владо Стоянов, но топката рикошира и стана лесна плячка за Футболист номер 1 на България за 2014 г. В продължението на срещата Вандерсон можеше да вкара втори гол, като Лазар Марин подцени ситуацията и бразилецът протегна крак. Голас обаче хвана топката.

БОТЕВ (ПД) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Клаудиу Кешеру (29)

Ботев: Виктор Голас, Филип Филипов (46 - Лазар Марин), Пламен Николов, Данеил Златков, Йордан Христов (к), Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин (81 - Християн Казаков), Мариян Огнянов, Грегъри Нелсън, Рихави Кифуети, Александър Колев (60 - Божидар Васев)
Треньор: Николай Костов

Лудогорец: Владислав Стоянов, Козмин Моци, Венцислав Керчев (46 - Александър Александров), Йордан Минев, Светослав Дяков - к, Вандерсон, Лукаш Саша (83 - Абел Анисе), Натанаел, Джонатан Кафу (70 - Джоди Лукоки), Марселиньо, Клаудиу Кешеру

Треньор: Георги Дерменджиев

Жълти картони: Светослав Дяков, Джоди Лукоки (Лудогорец); Йордан Христов (Ботев)
Стадион: "Коматево", 2000 зрители