Репортаж 7 Ноември 2015

Лудогорец смаза Пирин, но не успя да вкара гол

Лудогорец направи 0:0 с Пирин в повторния дебют на Георги Дерменджиев. Шампионите имаха тотално превъзходство и пропуснаха над десет чисти голови...

Лудогорец направи 0:0 с Пирин в повторния дебют на Георги Дерменджиев. Шампионите имаха тотално превъзходство и пропуснаха над десет чисти голови положения. На два пъти гредите помогнаха на гостите от Благоевград.

Дерменджиев направи някои промени в стартовия състав. На вратата след 83 дни в мач от „А“ група се завърна Владислав Стоянов. Левият бек Витиня пък игра по принуда като десен.

Мачът започна с отлично положение за Лудогорец. Марселиньо получи пас от дълбочина и с два финта елиминира противников играч. Вместо да бие обаче, звездата подаде към Кешерю, който не можа да играе с топката. В 8-ата минута Витиня подаде към непокрития Вандерсон, който обаче не успя да засече. Играчите на Наджи Шенсой показаха зъби в 11-ата минута. Тогава Маркиньос се озова на отлична позиция, стреля, но Венци Керчев изби. При последвалия корнер топката стигна до Виячки, който би над вратата. Домакините отговориха чрез Витиня, който пробва Краси Костов с далечен изстрел. След това и Саша стреля, но пак без успех. В 37-ата минута Лудогорец бе много близо до първи гол в мача. Натанел центрира отлично от фаул, но напълно непокрития Кешерю не уцели вратата. В самия край на първата част Вандерсон проби отляво и подаде към Кешерю, но голмайсторът на „А“ група отново не успя да вкара.

Второто полувреме започна с масиран натиск на домакините. В 51-ата минута Вандерсон пропиля отличен шанс. Малко след това бразилецът отново би, но Костов спаси. В 55-ата минута Марселиньо изпълни по чудесен начин пряк свободен удар, но топката се удари в горната греда. Десет минути след това Кешерю можеше да открие, но ударът му по диагонала излезе в аут. След това пък Кафу качи топката на главата на румънеца, но той пак не уцели вратата. В 71-ата минута тимът на Георги Дерменджиев бе много близо до попадение. Витиня направи страхотен пробив, подаде към Кафу, който шутира, но Костов спаси. Топката се озова в резервата Лукоки, който обаче не успя уцели вратата. В 85-ата минута Марселиньо изведе чудесно Анисе, който си поведе технично и стреля, но в аут. Секунди преди края на първата част Кешерю оползотвори с глава центриране на Натанаел, но отново неточно. Голямата драма в срещата дойде в последните минути. Марселиньо бе повален пред наказателното поле. Зад топката застана Кешерю. Голаджията стреля мощно и разтресе гредата.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:0

Лудогорец: Владислав Стоянов (к), Витиня, Козмин Моци, Венцислав Керчев (46 - Георги Терзиев), Натанаел , Лукас Саша (79 - Андрей Препелица), Абел Анисе, Джонатан Кафу, Марселиньо, Вандерсон (71 - Джоди Лукоки), Клаудиу Кешеру

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Пирин: Красимир Костов, Александър Башлиев (к), Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Дюлгеров, Янко Сандански, Антон Костадинов, Илия Карапетров (83 - Антонио Хаджииванов), Тодор Траянов (69 - Венцислав Бегюзов), Маркиньос (76 - Благой Наков), Мартин Тошев.

Старши треньор: Наджи Шенсой

Стадион: „Лудогорец арена”, Разград
Съдия: Станислав Ставров

Жълти картони: Вандерсон, Лукас Саша (Лудогорец); Стилиян Николов, Мартин Тошев, Тодор Траянов, Венцислав Бенгюзов, Красимир Костов (Пирин)