Академия 26 Октомври 2015

Лудогорец U19 на върха след бой над Левски на „Георги Аспарухов“

Лудогорец U19 изигра страхотен мач и победи с 3:2 Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от елитната юношеска група. Успехът изкачи „орлите“ на...

Лудогорец U19 изигра страхотен мач и победи с 3:2 Левски на стадион „Георги Аспарухов“ в мач от елитната юношеска група. Успехът изкачи „орлите“ на първо място с 24 точки. Вторият Литекс е с 22 и една среща по-малко.

Мартин Кирилов откри резултата в 10-ата минута. Той се разписа с глава след центриране отляво. В средата на второто полувреме „сините“ изравниха след недоглеждане в защитата на Лудогорец U19, но отново Кирилов вкара за 1:2. В 67-ата минута той вкара изключително красив гол с удар от въздуха. Две минути преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Атанас Карачоров заби за 1:3 В последните секунди Левски U19 намали - 2:3. Веднага след попадението Ковачев от Лудогорец бе изгонен с директен червен картон за фаул срещу противников футболист. Въпреки това защитниците пред вратаря Наумов не позволиха опасности и срещата завърши с победа за „орлите“.

Изиграхме много силен мач. Доволен съм от всичко с едно малко изключение – многото пропуски пред вратата на противника. Можеше да спечелим с много по-голям резултат“, коментира треньорът Галин Иванов.

Съставът на Лудогорец U19: Наумов, Благоев, Пр. Петров, Великов, Младенов, Стойнов, Ковачев, Цвятков, Тенев, Джамов, Кирилов (Юнуз, Юсуфов, Карачоров, Георгиев)