Репортаж 24 Октомври 2015

Лудогорец пожали с 2:0 Монтана

Лудогорец победи Монтана с 2:0 и доближи Левски на една точка. Шампионите вече са втори в класирането след грешката на Литекс в петък. Попаденията...

Лудогорец победи Монтана с 2:0 и доближи Левски на една точка. Шампионите вече са втори в класирането след грешката на Литекс в петък. Попаденията отбелязаха Кафу и Клаудио Кешерю. „Орлите“ имаха тотално превъзходство и пропуснаха дузина положения пред вратата на Христо Иванов.

Мачът започна отлично за Лудогорец, като не бяха минали и две минути и „орлите“ вече водеха в резултата. Светослав Дяков изведе отлично Джонатан Кафу отдясно, той подаде успоредно към Клаудиу Кешерю, който бе изпреварен от Асен Георгиев. Топката обаче се озова отново в Кафу, който с левия крак откри резултата - 1:0. Само няколко минути по-късно Кафу и Кешерю попаднаха в отлична позиция, но в крайна сметка Христо Иванов и Христофор Хубчев се справиха. В 18-ата минута Лудогорец бе много близо до втори гол. Натанаел центрира отляво, Кешерю пробва задна ножица, а топката се озова в Марселиньо. Пред него обаче беше съотборникът му Вандерсон, който му попречи да нанесе удар, което спаси гостите. След това само в рамките на секунди добри ситуации се откриха пред Марселиньо и Вандерсон, които обаче не затрудниха Христо Иванов. В края на първото полувреме гостите показаха зъби, основно чрез Балджийски, но така и не стигнаха до нещо по-сериозно.

Втората част започна с ново положение за Лудогорец. Вандерсон опита пас към Кешерю, но Иван Михов пресече в последния момент. В 53-ата минута Иван Минчев стреля силно с левия крак, но право в ръцете на Борян. Малко след това късметът си пробва и Балджийски от фаул, но не успя да уцели вратата. В 60-ата минута тимът на Ферарио Спасов бе близо до изравняване. Венцислав Керчев направи грешка в защита, топката се озова в Йордан Тодоров, който вместо да шутира, тръгна да финтира и Светослав Дяков му изби. Лудогорец можеше да убие интригата в 64-ата минута, когато Кешерю стреля след пас по земя на Натанаел, но Христо Иванов изби. Все пак логичното се случи в 76-ата минута. Тогава Вандерсон подаде перфектно към Кафу, той пусна успоредно за Кешерю, който от близо вкара седмия си гол от началото на сезона и втори за „орлите“ в срещата. До края тимът на Едуард Ераносян можеше да отбележи още две попадения, но Марселиньо не бе съсредоточен. Първо той стреля над вратата, а след това пропусна от празна врата.

Лудогорец - Монтана 2:0

1:0 Джонатан Кафу '2
2:0 Клаудиу Кешеру '76

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Натанаел, Козмин Моци, Венцислав Керчев, Йордан Минев, Светослав Дяков (к), Витиня (67 - Абел Анисе), Вандерсон (76 - Андрей Препелица), Марселиньо, Кафу (81 - Джоди Лукоки), Клаудиу Кешеру

Треньор: Едуард Ераносян

МОНТАНА: Христо Иванов (к), Йордан Тодоров (71 -Атанас Илиев), Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Иван Михов, Асен Георгиев, Борислав Балджийски (61 - Владимир Мичев), Станислав Генчев, Иван Минчев, Християн Попов (46 - Георги Пашов), Матей Поплатник

Треньор: Ферарио Спасов

Стадион: „Лудогорец арена”, Разград