Репортаж 26 Септември 2015

Лудогорец изпусна Литекс в дербито

Лудогорец не успя да победи Литекс в дербито на 10-ия кръг в „А“ група. Мачът завърши 1:1. Така ловчанлии останаха на върха в класирането, а...

Лудогорец не успя да победи Литекс в дербито на 10-ия кръг в „А“ група. Мачът завърши 1:1. Така ловчанлии останаха на върха в класирането, а шампионите са втори със същия актив от точки, но отстъпват в директните двубои.

Гостите от Ловеч откриха в 23-ата минута, когато след бърза атака Асприля намери Нунеш, който с удар по земя изпрати топката във вратата зад Борян. Лудогорец изравни само пет минути по-късно. Марселиньо напредна мощно през центъра и изведе сънародника си Кафу в чиста позиция. Полузащитникът с техничен удар направи Винисиус Баривйера безпомощен – 1:1. Това бе първи гол за дошлия от Сао Пауло кариока. Две минути преди края на първото полувреме реферът Таско Тасков не отсъди дузпа за „орлите“ след явен фаул на Перес срещу Клаудиу Кешерю в наказателното поле на Литекс.

В самото начало на втората част „оранжевите“ останаха с човек по-малко. Страхил Попов бе изгонен за груб фаул срещу Андрей Препелица. Малко след това, в 48-ата минута, пред Кешерю се откри добра възможност, но ударът му с глава бе спасен от Винисиус. Шампионите натиснаха здраво, а ловчанлии се прибраха и разчитаха на контраатаки. Мисиджан, Препелица и Кешерю засипаха Винисиус със серия шутове, но гол така и не падна. В края на двубоя при една контраатака Асприля изведе Иван Горанов в чиста позиция, но последният не успя да преодолее Милан Борян.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 1:1

0:1 Арсенио Нунеш (23)
1:1 Джонатан Кафу (27)

ЛУДОГОРЕЦ: 26. Милан Борян, 6. Натанаел, 27. Козмин Моци, 37. Венцислав Керчев (54 - 93. Върджил Мисиджан), 25. Йордан Минев, 30. Андрей Препелица,  18. Светослав Дяков (68 - 12. Абел Анисе), 88. Вандерсон (81 -Цветелин Чунчуков), 84. Марселиньо, 22. Джонатан Кафу, 28. Клаудиу Кешеру
Треньор: Едуард Ераносян

ЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов, 69. Елтон Дос Рейс, 5. Рафаел Перес, 3. Антон Недялков, 93. Петрус Бумал, 4. Красимир Станоев (31 - 10. Хенри Рохас), 15. Кристиан Малинов (84 - 88.Никола Колев), 77. Арсенио Нунеш, 70. Данило Асприля, 11. Бьорн Маарс Йонсен (51 -23. Иван Горанов)
Tреньор: Лауренциу Регекампф