Репортаж 23 Септември 2015

Лудогорец мина през Мездра с 5:0

Лудогорец се класира на 1/8 финал в турнира за Купата на България. Шампионите разгромиха с 5:0 четвъртодивизионния Локомотив 1919 (Мездра) и очакват...

Лудогорец се класира на 1/8 финал в турнира за Купата на България. Шампионите разгромиха с 5:0 четвъртодивизионния Локомотив 1919 (Мездра) и очакват съперника си в следващата фаза.

Треньорът Едуард Ераносян бе заложил на футболисти, които по-рядко намират място в основния състав, както и такива, който играят за Лудогорец II. Именно нападателят на тима от „Б“ група Янаки Смирнов откри резултата в 15-ата минута. Той простреля вратаря на Локомотив с фронтален удар от 20 метра. „Орлите“ имаха тотално превъзходство и пропуснаха безброй положения пред вратата на домакините, но до почивката втори гол не падна.

Шест минути след началото на втората част колумбиецът Браян Ангуло удвои. В 61-ата минута резултатът вече бе класически, след като Лукас Саша се разписа на празна врата. Двама таланти от школата на Лудогорец оформиха крайния резултат 0:5. Влезлите като резерви Боримир Карамфилов и Денислав Александров се забиха съответно за 0:4 в 70-ата и 0:5 в 90-ата минута.

Локомотив 1919 (Мездра) – Лудогорец 0:5

0:1 Янаки Смирнов (15)
0:2 Браян Ангуло (51)
0:3 Лукас Саша (61)
0:4 Боримир Карамфилов (70)
0:5 Денислав Александров (90)

ЛОКОМОТИВ МЕЗДРА 1929: Владимир Славеев (75 – Лидиян Тодоров), Кристиян Кътов, Ивайло Георгиев, Емил Борисов, Юлиян Георгиев, Павел Марков (71 – Иво Василев), Петър Златков, Илия Илиев, Боян Цеков (56 – Стефан Марков), Ангел Петров, Тихомир Найденов

Треньор: Георго Гергов

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Христо Попадиин, Георги Терзиев, Александър Александров, Браян Ангуло, Александър Василев, Джоди Лукоки (68 – Денислав Александров), Михаил Александров (68 – Боримир Карамфилов), Янаки Смирнов, Олег Димитров (76 – Златко Бонев).