Клуб 28 Ноември 2011

„Лудогорец” е есенен шампион след драматичен мач на „Българска армия”

„Лудогорец” взе точка на стадион „Българска армия” в мача на полусезона срещу ЦСКА.

„Лудогорец” взе точка на стадион „Българска армия” в мача на полусезона срещу ЦСКА. След драматичния двубой с „армейците”, „орлите” ще зимуват на първото място в елитната лига. Съдията Георги Йорданов обаче ощети сериозно отбора на Ивайло Петев , намесата му попречи „зелените” да триумфират с победата.

Двата отбора претенденти за върха направиха изключителен спектакъл на „Българска армия”.

ЦСКА поведе още във 2-та минута, когато Спас Делев стреля отдалеч, но топката стигна до Мораес, който бе покрит от Шоко и останал сам срещу Голубович вкара 1:0.

Футболистите на ЦСКА удвоиха своята преднина в 20-та минута, когато Галчев центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Мораес бе оставен непокрит и с много хубав прехвърлящ удар с глава прати за втори път топката във вратата на Голубович.

ЦСКА можеше да вкара трети гол в 30-та минута, когато Мораес пусна чудесен извеждащ пас към Зику, който излезе сам срещу Голубович, но не успя да го преодолее.

Емил Гъргоров вкара гол във вратата на Мболи в 35-та минута, но попадението не бе зачетено заради спорно вдигната засада от страничния съдия. На телевизионните повторения обаче ясно се видя, че това е чист гол.

В 37-та минута Костадин Стоянов извърши нарушение срещу Марселиньо в наказателното поле на ЦСКА, но главният съдия Георги Йорданов странно подмина ситуацията.

В края на полувремето Иван Стоянов влезе на мястото на контузения Михаил Александров.

Цялото второ полувреме мина под диктовката на играчите на „Лудогорец”.

В 77-та минута след грешка на Костадин Стоянов, Кабаселе изведе Марселиньо сам срещу Мболи, но бразилският футболист на „Лудогорец” изпрати топката встрани от вратата на домакините.

„Лудогорец” успя да намали пасива си в 86-та минута, когато Кишада отблизо от воле разстреля Мболи след грешка на капитана на ЦСКА Тодор Янчев.

Само четири минути по-късно, в 90-та минута, Йордан Минев центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Иван Стоянов разстреля от воле Мболи, пращайки топката под напречната греда за 2:2.

След това равенство „Лудогорец” остава начело във временното класиране с актив от 36 точки и по-добра голова разлика от втория ЦСКА, който също е с 36 точки.

„Първият гол, който ни вкараха, стана след колективна грешка. След това опитахме да вземем инициативата, но ни вкараха втори гол. Заслужено отбелязахме два гола през второто полувреме. С оглед на показаното през целия полусезон заслужено ще зимуваме на върха”, сподели старши треньорът на „Лудогорец” Ивайло Петев.