Репортаж 7 Юли 2015

Чехи излъгаха Лудогорец, отменят гол на шампионите

Вицешампионът на Чехия Спарта Прага нанесе втора поредна загуба на Лудогорец в предсезонните контроли. Спарта излъга "орлите" с 1:0, след...

Вицешампионът на Чехия Спарта Прага нанесе втора поредна загуба на Лудогорец в предсезонните контроли. Спарта излъга "орлите" с 1:0, след като няколко дни по-рано разградчани паднаха с 0:2 и от Локомотив Москва. Солидно аргумент за поражението на Лудогорец е нетипичният състав, с който тимът от Разград излезе срещу гранда от Прага.

Бруно Рибейро заложи на почти изцяло на резерви. От 11-те, които започнаха срещу Спарта със сериозни шансове за титуляри през сезона са само Сисиньо, който направи своя дебют, Лукоки и Георги Терзиев.

Първото полувреме бе слабо за Лудогопец, като съперникът имаше превъзходство. През втората част шампионите вдигнаха оборотите и особено в края на срещата надиграха съперника.

Спарта можеше да поведе още в 5-та минута, когато Хушбауер стреля след подаване отдясно, но Сисиньо самопожертвувателно блокира удара му. Малко по-късно Пайшао стреля над гредата. В 10-та минута Дочкал би опасно този път след атака отляво, но Борян спаси. В 12-та отново той опита късмета си, без да намери очертанията на вратата на Лудогорец. Спарта поведе в 30-ата минута. Саша сгреши при едно подаване към Сисиньо в средата на терена, а чехите бързо атакуваха след като овладяха топката. Тя стигна до Фридек на левия фланг, той изведе на чиста позиция Пейшао, който не сбърка - 1:0 за Спарта. В 39-та минута Борян спаси шут на Лукаш Ваха, а в 42-та минута и опасен удар на Брезаник от фаул.

На почивката треньорът на разградчани Бруно Рибейро смени цялата защита. Той използва нова схема на игра. Бековете Сисиньо и Ангуло бяха изтеглени по-напред, а зад тях влязоха Йордан Минев и Витиня. В атака Лудогорец заигра с двама нападатели - Цветелин Чунчуков и Жуниор Кишада.

Всичко това даде импулс в играта на Лудогорец, но чак в края на срещата. Последните 15 минути бяха за "орлите". В 79-ата мин. Кишада успя да се измъкне сам срещу вратаря на Спарта. Бразилецът обаче се забави и топката му беше избита. Шест минути по-късно Чунчуков вкара красив гол, който беше отменен заради засада. До края Лудогорец търсеше изравнителен гол и притисна здраво чехите, но без резултат.

Лудогорец - Спарта (Прага) 0:1