Репортаж 28 Юни 2015

Лудогорец повали третия в Русия в мач с пет гола

Лудогорец започна с престижна победа лагера си в Австрия. „Орлите“ треснаха с 3:2 третия в Русия - Краснодар. Новият наставник на „орлите“ Бруно...

Лудогорец започна с престижна победа лагера си в Австрия. „Орлите“ треснаха с 3:2 третия в Русия - Краснодар. Новият наставник на „орлите“ Бруно Рибейро заложи на нова схема - 4-1-4-1. Заради липсата на националите, които са направили едва няколко тренировки в Австрия, португалецът бе пуснал смес от младоци, звезди и футболисти, играещи на различни от своите позиции. Така например Лукас Саша бе централен защитник, а Браян Ангуло - ляво крило. Анисе действаше пред защитата, а Марселиньо и Вандерсон бяха атакуващи халфове. Правеше впечатление, че голямата звезда на „орлите“ имаше пълна свобода на действие.

За Краснодар пък не игра добре познатия у нас Жоазиньо. Той лекува тежка контузия и все още не се е възстановил напълно. Бившият играч на Левски изгледа срещата от резервната скамейка. Любопитно бе, че и в тима на руснаците имаше Вандерсон.

Първата сериозна опасност в мача бе пред вратата на Краснодар. В 5-ата минута Върджил Мисиджан навърза няколко футболисти на руснаците, след което стреля, но Андрий Дикан успя да спаси. „Биковете“ можеха да поведат в резултата секунди след това, когато Лукас Саша допусна груба грешка, Франсиско Вандерсон му отне топката и излезе сам срещу Владислав Стоянов, но вратарят успя с крак да отрази удара на бразилеца.

Лудогорец поведе в резултата в 14-ата минута. Марселиньо пусна пас към Витиня, който центрира в наказателното поле на Краснодар, където Александър Марченко си отбеляза нелеп автогол, като засече с шпагат топката във вратата на Дикан. Лудогорец удвои своята преднина в 21-ата минута. Марселиньо направи двойно подаване с Върджил Мисиджан, който след това веднага продължи към Жуниор Кишада, а той на празна врата не пропусна да се разпише. Българският шампион реализира трети гол в 31-ата минута, когато Браян Ангуло с удар от границата на наказателното поле не остави шанс на Дикан.

Върджил Мисиджан бе изведен сам срещу стража в 55-ата минута, но той успя да спаси и да избие топката в корнер. Пет минути по-късно холандецът получи хубав пас в наказателното поле на „биковете“, но стреля в аут.

Краснодар се върна в срещата в 62-ата минута, когато Руслан Болов с удар от границата на наказателното поле на Лудогорец изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Иван Чворович.

В 64-ата минута дебют за българския шампион записа новото попълнение Цветелин Чунчуков. Той обаче не успя да блесне под австрийския дъжд.

Руснаците отбелязаха и второ попадение в 67-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Лудогорец, голмайсторът Ари засече отблизо топката с глава и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Чворович. Ари можеше да изравни резултата в 76-ата минута, но ударът му бе спасен от стража на шампионите. Секунди след това пред бразилеца се откри още една възможност, но Лукас Саша успя да избие топката пред голлинията.

До края на срещата руснаците се опитаха да стигнат до нов гол, но не успяха да създадат реално голово положение. Следващата контрола на Лудогорец е на 1 юли срещу румънския Университатя Крайова.

ЛУДОГОРЕЦ - КРАСНОДАР 3:2

1:0 Марченко 15 авт.