Репортаж 8 Ноември 2011

Благотворителен мач на ветераните с полицията решен с дузпи

Футболната легенда Пламен Гетов облече фланелката на "Лудогорец", а изпълнителният директор на футболния клуб Ангел Петричев застана на вратата за...

Футболната легенда Пламен Гетов облече фланелката на "Лудогорец", а изпълнителният директор на футболния клуб Ангел Петричев застана на вратата за благотворителен мач срещу отбора на МВР в Разград.
Заради мисията да бъдат събрани средства за Дома за деца с умствена изостаналост в село Просторно на терена излезе и директорът на ОДМВР комисар Ивайло Йовчев.
По време на целия мач превес имаше отборът на "Лудогорец", съставен от специалисти от ръководството и треньори в Детско-юношеската школа. Техните многобройни удари във вратата на полицаите бяха спасени от вратаря Стоян Дончев от Районното управление в Кубрат.
Терена напусна още в началото но първото полувреме комисар Ивайло Йовчев, а Пламен Гетов получи разтежение на бедрен мускул и се наложи да бъде сменен през второто полувреме.
Шефът на Детско-юношеската школа на "Лудогорец" Ивайло Котев и колегите му Георги Керкелов и Диян Ангелов бяха остриетата на отбора и изкараха целия мач като титуляри.
На вратаря на "зелените" Ангел Петричев се наложи да се хвърля на няколко пъти жертвоготовно, за да опази вратата си. Във второто полувреме пожарникарят Стамен Тодоров стреля опасно към вратата на "Лудогорец", но уцели страничната греда.
В редовното време до гол не се стигна, затова двата отбора взеха решение да бият дузпи, за да решат изхода на мача. Крайният резултат бе в полза на полицията - 4:3.
Футболистите от А отбора бяха разменили ролите си с ръководството и този път наблюдаваха и аплодираха играчите като публика.
1955,50 лева са събраните средства за благотворителната кауза. С парите ще бъдат купени зимни дрехи и обувки на децата от дома в Просторно.

Снимка: Пламен Гетов се цели във вратата на полицията, пазен от Мирослав Иванов, шеф на БДС в МВР

Повече снимки можете да видите в галерията.