Академия 21 Април 2015

Лудогорец загуби дербито при юношите, изостава на шест точки от върха

Лудогорец загуби с 0:1 от Литекс в дербито на елитната юношеска група до 21 години. В Ловеч момчетата на Веселин Бранимиров стояха добре, но не...

Лудогорец загуби с 0:1 от Литекс в дербито на елитната юношеска група до 21 години. В Ловеч момчетата на Веселин Бранимиров стояха добре, но не успяха да си тръгнат поне с равенство. Георги Минчев от дузпа в 18-ата минута донесе трите точки за „оранжевите“, които водят на върха пред „орлите“ с шест точки. Литекс U21 обаче игра с няколко човека от първия тим.
Първото полувреме бе равностойно, като освен гола във вратата на Аргилашки ще се запомни и със спестен червен картон на Бумал за удар с лакът срещу Олег Димитров. След почивката Лудогорец имаше няколко шанса, но не успя да стигне до изравнително попадение. На два пъти Денислав Александров пропусна от изгодни ситуации. Веднъж близо до гола бе и Керчев.
В следващите три кръга Лудогорец има три домакинства, а Литекс три гостувания. В края на шампионата двата тима се срещат в Разград и този мач до голяма степен ще реши титлата.

Съставът на Лудогорец: Аргилашки, Михайлов, Георгиев, Керчев, Пр. Петров, Любомиров, Димитров, Китов, Цвятков, Александров, Василев (Кирилов, Кънчев