Репортаж 5 Ноември 2011

„Лудогорец” разгроми „Локомотив” София с 4:0

„Лудогорец” постигна третата си престижна победа над силен столичен отбор.

„Лудогорец” постигна третата си престижна победа над силен столичен отбор. „Орлите” надиграха „железничарите” с категоричния резултат от 4:0 пред 5000 зрители на „Лудогорец Арена”.
Тимът на Лудогорието триумфира отново на върха с 10-та победа от началото на сезона в елитната група. „Лудогорец” владееше инициативата през целия мач. Футболистите пък буквално се забавляваха на терена с атрактивни отигравания и пасове с петички, за радост на публиката.
По два гола за домакините вкараха Марселиньо и Станислав Генчев. Бразилецът откри резултата в 31-та минута. Той вкара с глава след центриране на Шоко.
Точен за домакините в 47-та минута бе Станислав Генчев. Само две минути след това Марселиньо отбеляза 3:0. Крайният резултат оформи отново Станислав Генчев, който вкара в 90-та минута на мача.
Марселиньо вече гони върха в голмайсторската листа с общо 8 попадения. Това беше третият мач в А група, в който той отбеляза по два гола.
„Лудогорец” има отлични футболисти, добре адаптирани. Прави впечатление, че е новосформиран отбор, а момчетата играят все едно, че са от 2-3 години заедно. Има добро сработване между българи и чужденци. Настроението им се вдига с всеки отбелязан гол. Отборът има облик”, заяви след края на мача старши треньорът на „Локомотив” София Антон Велков.
Той изтъкна, че не иска да подцени играчите на „Локомотив”, но призна, че отборът му е допуснал страшно много грешки.
„Играхме с хъс и настроение, доволен съм, че завършихме мача с 4 гола. „Локо” София е голям отбор, срещу който се представихме на ниво”, заяви след двубоя наставникът на „зелените” Ивайло Петев.