Репортаж 9 Ноември 2014

Лудогорец пощади Локо (Пд) с 2:0

Шампионите изпускат дузина положения, Дани Абало и Хамза вкарват

Шампионът Лудогорец направи куп пропуски и победи Локо (Пд) само с 2:0 в последен мач от кръга в "А" група. Точни за „орлите“ бяха Дани Абало и Юнес Хамза, като по този начин разградчани нанесоха първата загуба на „смърфовете“, откакто техен треньор е Христо Колев - Бащата. Радостта на Лудогорец обаче бе помрачена от контузията на намиращия се в отлична форма Дани Абало. Той пострада при сблъсък с Христо Стамов, като все още не е ясно колко тежка е травмата му.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе променил схемата на игра, като тимът му излезе с 4-1-4-1, вместо с обичайното до момента 4-2-3-1. На вратата започна Владо Стоянов. Отдясно на защитата действа Жуниор Кайсара, в сърцето на отбраната - Алекс Барт и Георги Терзиев, а отляво шанс да натрупа още игрови минути получи колумбийският национал Браян Ангуло. Светослав Дяков бе единственият дефанзивен халф, а пред него действаше карето Дани Абало, Марселиньо, Вандерсон и Върджил Мисиджан. На върха на атаката стартира Юнес Хамза. Почивка получиха националите Михаил Александров и Йордан Минев, а Роман Безяк и Фабио Ешпиньо бяха оставени извън групата. Аут заради контузия бе Козмин Моци.

Срещата започна с натиск на домакините, но първото положение бе пред вратата на Владо Стоянов. Камбуров стреля силно от фаул, но националът изби. Лудогорец отговори с опасна атака на Кайсара, който подаде към Марселиньо, чийто удар като на магия не намери целта. След 15-ата минута пред вратата на Йордан Господинов се изви истински ураган. Първо Хамза имаше шанс да вкара, но стражът и след това Грънчов се справиха. В 22-ата минута Мисиджан направи на пух и прах защитата на Локо (Пд), но изстрелът му не бе точен. Секунди след това Марселиньо изведе холандецът сам срещу Господинов, но ударът му бе слаб. Въпреки безспирните атаки към вратата на „смърфовете“, се откри и добра възможност пред Мартин Камбуров, който обаче не затрудни Владо Стоянов. В 31-ата минута дойде и най-спорният момент в мача. Дяков изведе Хамза сам срещу Господинов и за тунизиеца не бе проблем да вкара. Странно защо обаче страничния рефер вдигна флага за засада, каквато определено нямаше. Последва ново чисто положение за „орлите“, като първо Господинов спаси изстрел на Марселиньо, а при добавката, Вандерсон не уцели празната врата. Все пак крепостта на Локо (Пд) бе пробита от Дани Абало в 36-ата минута. Кейшара подаде към испанецът, който елегантно с пета се освободи от Ванчо Траянов и с отличен удар с левия крак откри резултата - 1:0. Гостите можеха да изравнят в 41-минута, когато Грънчов отклони с пета центриране от корнер, но Владо Стоянов спаси майсторски. В края на полувремето Абало изведе Хамза сам срещу Господинов, но тунизиецът отново пропусна.

Второто полувреме започна както завърши първото - с натиск на домакините. В 52-ата минута Хамза подаде към непокрития Дани Абало, който обаче стреля над вратата. Секунди след това интригата в мача на практика свърши. Вандерсон изведе Хамза сам срещу Господинов, вратарят посече грубо нападателя, след което реферът Ивайло Стоянов посочи дузпа и даде директен червен картон на опитния страж. Христо Колев направи смяна, като извади Бирсент Карагерен и пусна младия вратар Александър Витанов. Той обаче не успя да спре Хамза, който от бялата точка направи 2:0. След това все пак вратарят спаси два опасни удара - на бившия нападател на Ботев и на Браян Ангуло. До края на мача „орлите“ изпуснаха още няколко шанса, но като цяло пожалиха своя съперник.

В 72-ата минута обаче победата на Лудогорец бе помрачена. При сблъсък между Стамов и Дани Абало, испанецът остана да лежи на терена. Той бе изнесен на носилка, като малко след това бе заменен от Мишо Александров. С пропуски в последните секунди се отчетоха още Георги Терзиев и резервата Александров.

Лудогорец - Локо (Пд) 2:0