Репортаж 28 Септември 2014

Лудогорец загуби с десет човека на "Георги Аспарухов"

Левски - Лудогорец 3:2

Лудогорец загуби от Левски с 2:3 дербито на X кръг в "А" група. Мачът на стадион "Георги Аспарухов" бе драматичен, като шампионите играха едно цяло полувреме с човек по-малко след червен картон на Жуниор Кайсара.

Домакините нанесоха своя удар през първата част. Още в 6-ата минута Мигел Бедоя откри резултата, след като довкара избита от Владислав Стоянов топка. В 15-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа. Пламен Крумов фаулира Роман Безяк в пеналта и реферът Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Козмин Моци, който с шут в обратния ъгъл изравни. Попадението успокои шампионите, които намалиха оборотите, от което се възползва Левски. "Сините" заиграха по-агресивно и се стигна до един корнер, след изпълнението на който Георги Сърбов със силен удар направи 2:1. Малко след това "орлите" отново можеха да изравнят, но Дани Абало удари греда от чиста позиция. В 38-ата минута шокът за Лудогорец бе пълен. Аниенте се пребори за една топка на тъчлинията, напредна и подаде към Бедоя, който останал сам срещу Стоянов не сбърка - 3:1. Три минути преди почивката Жуниор Кайсара бе провокиран от Веселин Минев и след като му посегна, бе изгонен от Кабаков.

През второто полувреме Лудогорец натисна, въпреки че бе с десет човека. Левски пък се прибра и дебнеше на контра. В 78-ата минута влезлият като резерва Вандерсон намали с красив гол, а в последните секунди шампионите пропуснаха да изравнят. След центриране отдясно Моци пробва да направи странична ножица, но не успя, като топката стигна до Ангуло. Колумбиецът стреля страхотно, но уцели напречната греда.