Репортаж 12 Септември 2014

Лудогорец загря за Ливърпул с 2:1 над Ботев (Пд)

Лудогорец загря с победа за дебюта си в групите на Шампионската лига срещу Ливърпул във вторник. "Орлите" победиха Ботев (Пд) с 2:1 в...

Лудогорец загря с победа за дебюта си в групите на Шампионската лига срещу Ливърпул във вторник. "Орлите" победиха Ботев (Пд) с 2:1 в Коматево и се изкачиха на второ място в класирането на точка от лидера ЦСКА. "Червените" имат мач по-малко.

Дани Абало откри резултата още в 7-ата минута с неспасяем удар от ъгъла на наказателното поле. До края на първото полувреме Лудогорец можеше да удвои, но Марселиньо пропусна от изгодна позиция.

В началото на втората част шампионите стигнаха до второ попадение. Роман Безяк се разписа със страхотно воле от границата на пеналта. В следващите минути "орлите" намалиха темпото, но контролираха двубоя. На свой ред Ботев нито веднъж не застраши сериозно вратата на Владислав Стоянов. Домакините все пак отбелязаха почетен гол две минути преди края на двубоя. Реферът Георги Йорданов отсъди дузпа за игра с ръка на героя от плейофа със Стяуа Козмин Моци. Зад топката застана Иван Цветков, който не сбърка - 1:2. За повече обаче Ботев сили нямаше и двубоят завърши с успех за Лудогорец.