Репортаж 31 Август 2014

Лудогорец изгуби две точки срещу Берое

Лудогорец изгуби две точки в домакинския мач от VII кръг на "А" група срещу Берое. Мачът завърши 1:1. Селим Керкар откри за гостите в...

Лудогорец изгуби две точки в домакинския мач от VII кръг на "А" група срещу Берое. Мачът завърши 1:1. Селим Керкар откри за гостите в 22-ата минута след добра атака. Александър Барт изравни в 68-ата след удар с глава.

Мачът можеше да се развие по друг начин, ако шампионите не бяха пропуснали дузпа в 6-ата минута. Тогава реферът Станислав Тодоров показа бялата точка за нарушение на Ковачевич срещу Мисиджан. Зад топката застана Юнес Хамза, чийто удар бе спасен от Макенджиев.

През второто полувреме Лудогорец упражни натиск, но Берое бе много опасен на контра атака. Жуниор Кишада бе близо до втори гол, но останал сам срещу Макенджиев не успя да го преодолее. Гостите на няколко пъти излизаха в чисти позиции, като веднъж и напречната греда спаси Владо Стоянов.

Преди мача на "Лудогорец Арена" бе направена първата копка по строежа на новата трибуна. В церемонията участие взеха единият от на клуба Георги Домучиев, кметът на Разград Денчо Бояджиев, както и представители на строителната фирма, която ще строи новият стадион.

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:1

0:1 Салим Керкар (22)
1:1 Александър Барт (68)
ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт, 19. Александър Василев, 15. Александър Александров, 8. Фабио Ешпиньо (66- 88. Вандерсон), 12. Анисе Абел, 7. Михаил Александров, 84. Марселиньо, 93. Върджил Мисиджан (57- 17. Даниел Абало), 99. Юнес Хамза (59- 11. Жуниньо Кишада)

Треньор: Георги Дерменджиев

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 24. Михаел Ковачевич (47- 2. Илия Мунин), 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев, 70. Георги Костадинов (54- 25. Димо Бакалов), 27. Игор Джоман, 10. Венцислав Христов, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар, 30. Жуниор Мапуку (73- 4. Аласан Н'Диайе)

Треньор: Петър Хубчев