Репортаж 23 Август 2014

Лудогорец взе точка в "Надежда"

Локомотив (София) - Лудогорец 2:2

Лудогорец не успя да победи Локо (Сф) в мач от 6 кръг на "А" група и сдаде първото място на ЦСКА. Двубоят в столичния квартал "Надежда" завърши 2:2.

Абел Анисе откри резултата в 9-ата минута, след като навърза няколко играчи и със страхотен удар от дъгата на наказателното поле накара Митрев да вади топката в мрежата. В следващите минути "орлите" пропуснаха да отбележат втори гол, с което да решат и мача. Най-близо до попадението беше Роман Безяк, който не успя да вкара на празна врата след пас на Дани Абало.

Локомотив стигна до изравняването в 31-ата минута. Тогава десният бек Елтон със силен удар от 30 метра изненада станалия за втори път баща вратар Иван Чворович. Неговият колега Владо Стоянов, както и повечето титуляри не играха в "Надежда", за да запазят сили за съдбоносния реванш със Стяуа от плейофа на Шампионската лига идната сряда на "Васил Левски".

В самото начало на второто полувреме Локомотив направи пълен обрат. В 46-ата минута след грешка в защитата на Лудогорец Том излезе не чиста позиция и не сбърка. Впоследствие мачът стана още по-труден за Лудогорец, след като в 68-ата минута Шоко бе изгонен след втори жълт картон. Дори с 10 човека "орлите" се хвърлиха да изравняват и Мисиджан, а след това и Михаил Александров пропуснаха изгодни положения. Голът във вратата на Митрев все пак падна в 83-ата минута, когато Анисе за втори път го преодоля с шут от границата на наказателното поле.