Репортаж 19 Август 2014

Лудогорец рухна в края на Национал Арена

Стяуа - Лудогорец 1:0

Лудогорец изигра силен мач срещу Стяуа, но загуби с 0:1 след късен гол на Александро Чипчиу. Нападателят се разписа в 88-ата минута и даде минимален, но чист аванс на румънския шампион преди реванша на "Васил Левски" след седмица. Вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов за пореден път се превърна в герой за "орлите". Националът спаси дузпа през първото полувреме, след като изби в корнер шут на Чипчиу. Стоянов се намеси още няколко пъти решаващо, но нямаше какво да направи две минути преди последния съдийски сигнал, когато нападателят на румънците отблизо го надигра.

Лудогорец като цяло стоя равностойно, като направи множество добри атаки, но липсата на шанс в завършващата фаза лиши шампионите от гол. Най-близо до попадение беше Михаил Александров в началото на второто полувреме. Тогава удар на халфа от малък ъгъл срещна дясната греда на вратата на Стяуа.