Репортаж 9 Август 2014

Лудогорец разгроми Локо (Пд) на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:4

Лудогорец постигна разгромна победа над Локо (Пд) на "Лаута" в мач от 4 кръг на "А" група. Шампионите спечелиха с 4:1 след два гола на Жуниор Кишада и по едно попадение на Вандерсон и Върджил Мисиджан. За домакините отбеляза Карагерен в даденото от рефера продължение. Така "орлите" записаха втори пореден успех в елита, което го изкачи на второ място в класирането със седем точки.

Лудогорец откри в 12-ата минута след неумела намеа на Йордан Господинов. Топката бе върната към вратаря на Локомотив, но той се забави и в целта си да я изчисти бързо уцели Кишада, секунди след което кълбото бе в мрежата. Само седем минути по-късно двубоят бе решен в полза на шампионите. Анисе изведе Кишада сам срещу Господинов и бразилецът не сбърка. В 33-ата минута резултатът стана класически след красив гол на Вандерсон. Бразилецът получи топката от Анисе при бърза атака и не остави шансове на Йордан Господинов.

В началото на второто полувреме Лудогорец отбеляза още един гол чрез Върджил Мисиджан. Холандецът получи топката в наказателното поле на Локомотив и с премерен шут с десния край я изпрати във вратата. В самия край на двубоя Карагерен заби почетното попадение за Локомотив, след като направи добавка отблизо.