Репортаж 6 Август 2014

Лудогорец изхвърли Партизан в драма на ЮНА

Партизан - Лудогорец 2:2

Лудогорец изигра поредния мач за историята и изхвърли сръбския вицешампион Партизан от III предварителен кръг на Шампионската лига. Двубоят на "ЮНА" в Белград завърши 2:2 и след 0:0 в Разград "орлите" продължават напред. След поредния триумф в Европа Лудогорец си осигури минимум участие в групите на Лига Европа, като има сериозен шанс да влезе и в Шампионската лига. Тимът ще бъде поставен в плейофа на най-комерсиалния турнир. Жребият за тази фаза е в петък.

25-те хиляди зрители на "ЮНА" не изплашиха Лудогорец в началото на мача. Водени от новия треньор Георги Дерменджиев момчетата в зелени фланелки почти нокаутираха сърбите в първата половина на първото полувреме. В 19-ата минута шампионът на България откри резултата. Михаил Александров центрира отдясно в наказателното поле, където Трайкович и Марселиньо играха за топката и в крайна сметка централният защитник на "гробарите" изпрати топката в собствената си врата. 120 секунди по-късно страхотна атака на Лудогорец завърши с мощен пробив на Жуниор Кайсара по десния фланг. Бразилецът центрира в пеналта на Партизан, където Марселиньо бе заел добра позиция и със страхотен шут направи 0:2. Домакините се върнаха в мача девет минути по-късно, когато Скулетич излезе в чиста позиция срещу Владо Стоянов и с техничен шут вкара за 1:2. Драмата бе пълна в 35-ата минута, когато Партизан стигна до нов гол за 2:2. Отново Скулетич бе най-съобразителен в наказателното поле на Лудогорец и след разбъркване отблизо направи Владо Стоянов безпомощен. Малко след това Партизан остана с 10 души, след като Трайкович получи директен червен картон за удар срещу Роман Безяк.

През второто полувреме Лудогорец нито за миг не изпусна инициативата и на няколко пъти можеше да отбележи за 2:3. В 53-ата минута "орлите" пропуснаха уникално положение. Шут на влезлия като резерва Върджил Мисиджан срещна дясната греда, а при добавката отблизо Безяк нацели лявата. Пред Марселиньо и Мисиджан също се откриха добри ситуации, но до ново попадение във вратата на Живкович не се стигна. На свой ред Партизан също на няколко пъти създаде напрежение пред Владо Стоянов, но стражът на шампионите и защитниците пред него действаха перфектно, за да триумфират отново срещу сръбския колос.

Стадион "Юна", 25000 зрители

Партизан (Белград)

2

2

ПФК Лудогорец 1945

30´ Шкулетич
35´ Шкулетич
19´ Трайкович (автогол)