Репортаж 2 Юли 2014

Страхотен Лудогорец размаза Стяуа с 4:2

Лудогорец победи шампиона на Румъния Стяуа с 4:2 в мач, който ще се помни дълго. Головете отбелязаха Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк и Шоко....

Лудогорец победи шампиона на Румъния Стяуа с 4:2 в мач, който ще се помни дълго. Головете отбелязаха Светослав Дяков, Марселиньо, Роман Безяк и Шоко. Освен че вкараха четири попадения на един от най-силните балкански отбори, орлите пропуснаха и две дузпи чрез Светослав Дяков и Христо Златински.

Лудогорец поведе с 1:0 в 19-ата минута, когато Светослав Дяков се възползва от грешка в защитата на Стяуа. Последваха още пропуски на "орлите", като Светослав Дяков не успя да запише името си сред голмайсторите, изпускайки дузпа. Наказателният удар е отсъден за игра с ръка в полето на гранда от Букурещ. На свой ред Стяуа също имаше две чисти положения до почивката, но нападателите на тима нямаха ден.

През второто полувреме Лудогорец имаше отново превъзходство и в 61-ата минута получи правото да изпълни втора дузпа след фаул срещу Върджил Мисиджан. Зад топката този път застана Христо Златински, чийто удар срещна гредата. Малко след това обаче резултатът стана 2:0 за Лудогорец. Кишада намери Марселиньо и бразилецът с перфектен удар прати топката в мрежата. 1 0 минути по-късно и Роман Безяк записа името си сред голмайсторите. Словенецът се възползва от отличен пас на Марселиньо и с премерен удар направи резултата класически. Шоко доведе нещата до разгром за Стяуа след страхотен гол с прехвърлящ удар в 78-ата минута. В самия край на мача румънците върнаха два гола чрез Градинару и Габриел от дузпа.

Съставът на Лудогорец срещу Стяуа: Стоянов, Кайсара, Моци, Терзиев, Минев, Мисиджан, Дяков, Ешпиньо, М. Александров, Марселиньо, Кишада (Чворович, Абало, Златински, Шоко, Барт, Безяк, Витиня, Ернандес, Мантула, Ал. Александров)

Лудогорец - Стяуа 4:2